بیل گیتس

محتویات واکسن فایزر چیست ؟

به گزارش واکسن آنلاین، برای ماه‌هاست که تئوری‌های توطئه و ضد واکسن به پخش اطلاعات نادرست درباره واکسن‌های کووید-۱۹ می‌پردازند. یکی از شایع‌ترین این ادعا‌های غلط درباره این موضوع است که بیل گیتس بنیانگذار شرکت ماکروسافت در درون واکسن‌ها میکروچیپ قرار داده تا از این طریق مردم را در سراسر جهان مکان‌یابی کند.  

این امر ابدا صحیح نمی‌باشد، خود بیل گیتس در ماه ژوئن این امر را تکذیب و آن را بسیار عجیب دانست، بسیاری دیگر نیز این افسانه را در شبکه‌های اجتماعی به سخره گرفتند. آیا در واکسن‌های کووید-۱۹ میکروچیپ وجود دارد؟ ما تمام موارد بکار برده شده در ساخت واکسن‌های کووید-۱۹ را به شما معرفی خواهیم کرد.

اما پخش اطلاعات نادرست و غلط درباره واکسن‌های به هیچ وجه خنده‌دار نیست چراکه برای بازگشت به حالت عادی زندگی یعنی شرایط پیش از شیوع کووید-۱۹ نیاز است که ۷۵ تا ۸۵ درصد جمعیت (آمریکا) واکسن بزنند و نظرسنجی‌ها نشان داده است که از هر ۱۰ آمریکایی ۴ نفر مایل به این کار نمی‌باشند.

شرکت فایزر لیست مواد بکار برده شده در واکسن این شرکت را منتشر ساخته است، ماده موثر این واکسن مواد ژنتیکی ویروسی به نام «ام-آر ان ای» است که به عنوان یک پیام رسان به بدن آموزش می‌دهد که دربرابر هجوم پروتئین‌های ویروس کووید-۱۹ مبارزه کرده و واکنش نشان دهد. علاوه بر این پیام رسان حیاتی، واکسن فایزر دارای ترکیبی از شکر، نمک و چربی‌ها است تا امکان تزریق عضلانی را فراهم آورد.

همانطور که گفته شده پیام رسان‌های «ام-آر ان ای» ماده اصلی این واکسن است و بقیه مواد موجود تنها درجهت اهداف فرعی بکار برده شده است. به نظر می‌رسد بخشی از این سوء‌تفاهم از نوع واکسن در حال ساخت سرچشمه می‌گیرد. واکسن فایزر/بیواِن‌تک از فناوری پیام‌رسان آر‌ان‌ای یا “ام‌آر‌ان‌ای” (mRNA) استفاده می‌کند.

این فناوری دستور‌العمل ساخت پروتئینی که در سطح ویروس کرونا وجود دارد را در اختیار بدن قرار می‌دهد. این درست است که واکسن‌های تولید شده با فناوری ام‌آر‌ان‌ای هرگز تایید نشده‌اند، اما در سال‌های اخیر مطالعات مختلفی روی تاثیر آن‌ها بر انسان صورت گرفته است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا