استراتژی تزریق یک دوز واکسن فایزر در بلژیک

به گزارش واکسن آنلاین، کشور بلژیک به دنبال به کارگیری یک استراتژی جدید برای واکسیناسیون مردم است که بر مبنای این استراتژی بیشترین تعداد افراد بتوانند دوز اول واکسن را در فاصله زمانی کوتاهی دریافت کنند.

بر مبنای این طرح افراد تنها دوز اول واکسن فایزر را دریافت می کنند و دریافت دوز زمانی موکول می شود به زمانی که تمامی مردم دوز اول را دریافت کرده باشند.

وان دیم، اپیدمیولوژیست بلژیکی در مورد استراتژی یک دوزی واکسن کرونا می گوید: بر مبنای این طرح تا اوایل تابستان تمامی مردم دوز اول را دریافت کرده اند و از آن پس دریافت دومین دوز شروع می شود.

وی ادامه داد :اغلب واکسن هایی که تا کنون برای کرونا تولید شده است باید در دو دوز تزریق شود اما فاصله زمانی بین دو دوز دریافتی می تواند تا شش ماه باشد. با ارایه تنها یک دوز واکسن به افراد می توان اطمینان حاصل کرد که بیشترین شمار مردم در برابر ویروس ایمنی نسبی پیدا کرده اند و بعد از دریافت دوز دوم با فاصله شش ماه ایمنی ۹۵ درصدی حاصل خواهد شد.

زمانی این نظریه مطرح شد که نگرانی در مورد ورود ویروس انگلیسی به بلژیک بالا گرفته بود و کارشناسان حوزه سلامت اعلام کردند باید هرچه سریعتر مردم در برابر ویروس کرونا ایمن شوند.با تزریق یک دوز واکسن شمار افرادی که می توانند واکسن را دریافت کنند دو برابر می شود. این طرح در کبک کانادا هم مورد بررسی قرار دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا