پویش «مجاهدین واکسیناسیون» کلید خورد

به گزارش واکسن آنلاین، حسن زائری‌لطف افزود: وزیر بهداشت در بازدید‌های مختلفی که در روز‌های اخیر داشته‌اند همواره به نقش دانشجویان در جهت واکسیناسیون عمومی تاکید کرده‌اند در همین راستا در روز‌های اخیر پویش «مجاهدین واکسیناسیون» را راه‌اندازی کردیم که با استقبال خوبی از سوی دانشجویان مواجه شد.

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان در فعالیت‌های داوطلبانه اضافه کرد: دانشجویان از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور فعالیت‌های داوطلبانه بسیار خوبی داشتند، حتی در روز‌های اول همه‌گیری کرونا در کشور به پویش «زندگی دست یاریگر توست» پیوستند که با استقبال ۹ هزار نفره دانشجویان سراسر کشور مواجه شد.

او افزود: ما همواره شاهد حضور گسترده دانشجویی در پویش‌های مختلف خیرخواهانه بوده‌ایم. این استقبال را در طرح شهید سلیمانی، برگزاری پویش “اهدای خون، تداوم زندگی” ویژه دانشجویان علوم پزشکی سراسر کشور، «داوطلبان طرح ملی واکسیناسیون» و سایر فعالیت‌های داوطلبانه مشاهده کردیم، به طوری که همواره تشکل‌های سیاسی، کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های علمی، شورا‌های صنفی، همتایاران سلامت با آغوش باز قدم به عرصه فعالیت‌های داوطلبانه گذاشتند و اتفاقات خوبی را رقم زدند. انتظار ما این است که همین استقبال گسترده از پویش «مجاهدین واکسیناسیون» صورت بگیرد. خوشبختانه در روز‌های اول این پویش و تا روز ۲۰ شهریور ۵۵۶۱ نفر با این فعالیت داوطلبانه و عام‌المنفعه همراه شدند که جای خوشحالی و خرسندی دارد.

مدیر کل فرهنگی وزارت بهداشت درباره راه‌اندازی پویش «مجاهدین واکسیناسیون» اضافه کرد: دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت در بازدید‌های مختلفی که در هفته‌های اخیر داشته‌اند همواره به نقش دانشجویان به منظور واکسیناسیون عمومی تاکید کرده و اشاره کردند که باید معاونت فرهنگی و دانشجویی با تمام توان، امکانات و پرسنلی که در اختیار دارد در این حوزه وارد عمل شود. در همین راستا در روز‌های اخیر پویش «مجاهدین واکسیناسیون» را راه‌اندازی کردیم که با استقبال خوبی از سوی دانشجویان مواجه شد.
او با اشاره به انجام واکسیناسیون هدفمند توسط دانشجویان اضافه کرد: چهارشنبه ۱۷ شهریور پویش «مجاهدین واکسیناسیون» در دومرحله ثبت‌نام و پذیرش و واکسیناسیون آغاز به کار کرد و علیرغم تعطیلی دو روزه بعد از آن تا شنبه ۲۰شهریور بیش از ۵ هزار دانشجو بر اساس محل سکونت خود با این طرح همراه شدند که نشان از دغدغه‌مندی این عزیزان دارد که از همین جا از آن‌ها کمال تشکر را داریم.

آقای زائری لطف همچنین اضافه کرد: لازم است از تمام ظرفیت‌های موجود در معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی جهت ایجاد پایگاه‌های تزریق واکسن استفاده شود. در این راستا همچنین نیازمند همکاری با معاونت بهداشتی هستیم تا کار‌ها نظم و سیاق بهتری پیدا کند و دانشجویان با آموزش کوتاه‌مدت بتوانند آمادگی لازم را برای این فعالیت داوطلبانه ملی کسب کنند.

وی گفت: از تمام دانشجویان دعوت می‌کنم که به سامانه پویش «مجاهدین واکسیناسیون» مراجعه کرده و نسبت به ثبت‌نام خود در این پویش اقدام کنند تا اطلاعات آن‌ها در دسترس دانشگاه‌های علوم پزشکی و معاونت‌های بهداشتی قرار گیرد. بناداریم برای قدردانی از تلاش‌های این عزیزان و حضورشان در پویش‌های مختلف پیشنهاد‌هایی را به دفتر وزیر بهداشت ارائه دهیم.

در روز‌های گذشته سامانه ثبت‌نام دانشجویان داوطلب به منظور مشارکت و یاری در امر واکسیناسیون عمومی با همکاری معاونت‌های «فرهنگی – دانشجویی» و «بهداشتی» وزارت بهداشت راه‌اندازی شد. دانشجویان داوطلب می‌توانند در این سامانه ثبت‌نام کرده و در این امر خداپسندانه مشارکت کنند و یاریگر کادر پرتلاش بهداشتی و درمانی کشور باشند.

همه نهاد‌های دانشجویی نظیر تشکل‌های اسلامی، کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های علمی، همتایاران سلامت و شورا‌های صنفی می‌توانند با ثبت‌نام در این سامانه با عنوان مجاهدین واکسیناسیون در این امر مشارکت کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا