معاون وزیر بهداشت: واکسیناسیون کرونا، طرح بزرگ ملی است

به گزارش واکسن آنلاین، معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: واکسیناسیون کرونا یک طرح بزرگ (مگاپروژه) ملی است که فقط برعهده وزارت بهداشت نیست.

علیرضا رییسی در دیدار مشترک فرماندهان ارتش با وزیر و معاونین وزارت بهداشت، افزود: تفاهمی هفته گذشته با نیرو‌های مسلح داشتیم که واکسیناسیون سربازان و کادر پادگان‌ها را انجام دهیم که از این هفته با تزریق واکسن به ۱۵۰ هزار دُز شروع می‌شود و از هفته‌های آینده محدودیتی در واکسیناسیون سربازان نداریم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: وزیر بهداشت دستور واکسیناسیون کرونا برای ساکنین بالاتر از ۱۸ سال در روستا‌ها را صادر کرده، اما بسیاری از روستا‌ها در برخی استان‌ها در مناطق صعب العبور هستند و برای واکسیناسیون آن‌ها و عشایر بالای ۱۸ سال به کمک سایر دستگاه‌ها از جمله ارتش نیاز داریم.

وی افزود: واکسیناسیون یک مگاپروژه ملی است که فقط برعهده وزارت بهداشت نیست البته درحال حاضر برنامه واکسیناسیون کشوری به عنوان یک وظیفه ذاتی در سایر واکسن‌ها به جز کرونا به طور مداوم و مرتب در حال انجام است، اما زمانی که یک همه گیری جهانی (پاندمی) و مگاپروژه واکسیناسیون کرونا مطرح می‌شود، همه دستگاه‌ها باید کمک کنند که خوشبختانه این اتفاق رخ داده است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: یکی از نقاط ضعف ما، نبود قرنطینه مناسب در مرزهاست. باید فضای مناسبی را برای این کار اختصاص دهیم که البته مختص به کرونا نیز نیست البته در فرودگاه ها، این کار انجام می‌شود، اما در مرز‌های زمینی، قرنطینه مناسبی نداریم که لازم است برنامه‌ای با همکاری چند دستگاه برای استقرار قرنطینه مناسب در مرز‌ها اجرا شود، چون مرتبا درمورد ویروس از خارج از کشور در معرض خطر هستیم.

معاون وزیر بهداشت افزود: حضور ارتش و نیرو‌های مسلح از نخستین روز‌های کرونا در کشور، برای ما قوت قلب ایجاد کرد. ارتش علاوه بر مرزبانی در کشور در برنامه‌های مشترک با وزارت بهداشت مرزبانی سلامت را نیز انجام می‌دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا