اگر علائم سرماخوردگی داریم، واکسن بزنیم؟

به گزارش واکسن آنلاین، محمد خزایی با اشاره به اینکه با توجه به قرارگیری در پایان فصل تابستان و آغاز فصل پاییز در برخی ساعات با کاهش دمای هوا مواجه هستیم، افزود: این موضوع موجب ایجاد سرماخوردگی در بین افراد می‌شود، اما با این تفاسیر افراد در صورت داشتن علائم سرماخوردگی باید به پزشک معالج مراجعه کنند و تا زمان بهبودی کامل از تزریق واکسن خودداری کنند. وی تأکید کرد: اگر فردی دُز اول واکسن را دریافت کرده باشد و دُز دوم را بخواهد تزریق کند و با علامت سرماخوردگی مواجه است، باید به مراکز تجمیعی واکسیناسیون مراجعه کند و با پزشکان حاضر در مراکز تجمیعی مشورت کند. 

خزایی افزود : در مراکز پزشکان  مستقر هستند تا شهروندان راهنمایی شوند و در صورت تشخیص پزشک برای تعویق واکسن، باید از دریافت واکسن خودداری کنند و تا زمان بهبودی کامل صبر کنند.

وی گفت: به تعویق افتادن فاصله زمانی بین تزریق دُز اول تا دوم در صورت تشخیص پزشک مشکلی نداشته و باید به این مهم توجه شود.

این مسئول با بیان اینکه عوارض دریافت واکسن موقتی و زود گذر است، اضافه کرد: عوارض تزریق واکسن شامل تب، بدن درد، لرز و سردرد است که تمامی این عوارض زودگذر و موقتی است و افراد باید در صورت نیاز استامینوفن مصرف کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا