راه اندازی ۵ مرکز تولید واکسن در کشور

به گزارش واکسن آنلاین، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۵ مرکز تولید واکسن در کشور به تازگی مجوز فعالیت گرفته اند که این امر به شتاب گرفتن روند واکسیناسیون در کشورو بی نیازی از واردات واکسن کمک می‌کند.

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا تیرماه سالجاری پنج میلیون دوز واکسن کرونا تزریق شده بود، اما در یک و نیم ماه گذشته این آمار با تزریق ۳۵ میلیون دوز به ۴۰ میلیون دوز واکسن رسید.

اوبا اشاره به اینکه تا موج ششم شیوع ویروس کرونا فرصت اندک است عنوان کرد: ضروریست با توجه به این مهلت اندک دانشگاه علوم پزشکی همدان بدون نگرانی از تهیه دوز دوم واکسن با ذخیره نکردن واکسن روند واکسیناسیون را شتاب ببخشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره بازگشایی دانشگاه‌ها و مدارس نیز گفت: تعطیلی مراکز علمی و مدارس ضربه شدیدی به حوزه آموزش وارد کرد بنابراین باید زمینه بازگشایی دانشگاه‌ها و مدارس از سوی دانشگاه علوم پزشکی فراهم شود.

عین اللهی با اشاره به اینکه واکسیناسیون کودکان ۷ تا ۱۸ سال از ۲ هفته آینده شروع می‌شود اظهار کرد: مدارس در صورت واکسینه شدن تمامی دانش آموزان و والدین آن‌ها بازگشایی می‌شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه همدان چهارمین استان پیر کشور است گفت: اولویت قرار دادن رشد جمیعت در همدان با توجه به اینکه استان از نظر نرخ باروری و جمعیت در شرایط قرمز قرار داردضروری است و وزارت بهداشت در گام نخست برای رفع این مشکل خدمات باروری را در همدان رایگان می‌کند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین به توریستم درمانی نیز اشاره کرد و گفت: همدان با توجه به نزدیکی مرز می‌تواند در این باره فعال‌تر وارد شود و اقدام به پذیرش بیماران خارجی که اقدام به تزریق واکسن کرده اند کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا