هشدار در مورد تاخیر واکسیناسیون کرونا در آفریقا

به گزارش واکسن آنلاین، «جان انکنگاسونگ» رئیس مراکز پیشگیری و کنترل بیماری قاره آفریقا خاطر نشان کرد که اگر واکسیناسیون کرونا در این قاره به تاخیر بیفتد، دنیا با فاجعه ای خطرناک روبرو خواهد بود.

این مقام بخش بهداشت و خدمات درمانی آفریقا امیدوار است که کمپین واکسیناسیون گسترده در قاره افریقا در ماه آوریل ۲۰۲۱ ( اواسط فروردین ۱۴۰۰) آغاز شود.

 وی در این زمینه تصریح کرد: با توجه اینکه ویروس کرونا بسیار سریع سرایت پیدا می‌کند، زمان زیادی باقی مانده است.

براساس اعلام این نهاد آفریقایی، موارد ابتلا به کرونا  در این قاره از چند روز پیش حدود ۱۹ درصد و مرگ ومیرها تا ۲۶ درصد افزایش یافته است.

تا روز پنجشنبه در قاره آفریقا افزون بر ۲.۷ میلیون نفر ابتلا به کرونا با بیش از  ۶۴ هزار فوتی را ثبت شده است.

این در حالی است که در کشور آفریقای جنوبی نیز گونه جدید ویروس کرونا کشف شده است و این موضوع می تواند سرایت کرونا با سرعت بیشتر را به دنبال داشته باشد.

جان انکنگاسونگ در ادامه عنوان کرد: نباید در انتقال واکسن ها و واکسیناسیون کرونا در آفریقا تاخیر بیفتند. ما این واکسن ها را اکنون نیاز داریم. کشورهای ثروتمند بیشتر از نیازشان واکسن در اختیار گرفته اند. ما نباید مجبور به مواجهه با یک “بحران اخلاقی” شویم جایی که این واکسن ها در کشورهای توسعه یافته ذخیره و انبار می شود اما ما در آفریقا برای در اختیار داشتن آنها با چالش هایی روبرو هستیم.

وی افزود: اتحادیه آفریقا در حال مذاکره با اتحادیه اروپا، کانادا و شرکت های دارویی برای تضمین ارائه واکسن به کشورهای قاره آفریقا است.

این مقام آفریقایی افزود: این مسئله اگر با همکاری جامعه جهانی حداقل در زودترین زمان ممکن اوایل ۲۰۲۱ حل نشود، به آسانی ممکن است به یک فاجعه تبدیل شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا