سازمان غذا و داروی آمریکا: جوانان نیازی به تزریق دوز تقویتی واکسن کرونا ندارند

به گزارش واکسن آنلاین، بر اساس این گزارش، کمیته مشورتی سازمان غذا و دارو آمریکا اعلام کرد سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد اکثر آمریکایی‌ها نیازی به تزریق دوز تقویتی واکسن فایزر ندارند. تنها به افراد بالای ۶۵ سال یا افرادی که دارای نقص سیستم ایمنی هستند توصیه می‌شود تا دوز سوم واکسن فایزر را تزریق کنند.

مجری برنامه در ابتدا گفت: کمیته مشورتی سازمان غذا و داروی آمریکا روز جمعه یک نشست تشکیل داد و در نهایت علیه تزریق دوز سوم واکسن فایزر برای اکثر شهروندان آمریکایی رأی داد. اما این کمیته به افراد در معرض خطر توصیه کرد دوز تقویتی واکسن کرونا را تزریق کنند.
دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا قرار بود برنامه تزریق جمعی دوز سوم واکسن کرونا را در روز دوشنبه آغاز کند. جاناتان ویگلیوتی خبرنگار سی بی اس گزارش داد این تصمیم، برنامه‌های دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا را برای اجرای برنامه تزریق دوز تقویتی در روز دوشنبه تحت تأثیر قرار می‌دهد.

ویگلی گزارش داد: پس از یک روز گفتگو‌های فشرده، کمیته مشورتی سازمان غذا و داروی آمریکا با ۱۶ رأی موافق در مقابل دو رأی مخالف علیه توصیه برای تزریق دوز تقویتی واکسن فایزر برای افراد بالای ۱۶ سال رأی داد.
یکی از اعضای کمیته مشورتی سازمان غذا و داروی آمریکا در سخنانی گفت: فکر نمی‌کنم تزریق دوز تقویتی به صورت قابل توجهی سبب کنترل این همه گیری شود.

اما این کمیته مشورتی با اجتماع رأی به تزریق دوز تقویتی واکسن کرونا برای افراد ۶۵ سال به بالا، کادر درمان و افرادی داد که در معرض ابتلا به نوع شدید ویروس کرونا قرار دارند.
یک کارشناس بهداشتی در سخنانی گفت: به نظر من نشانه‌ها و شواهد به صورتی بدیهی نشان می‌دهد افراد آسیب پذیر به تزریق دوز تقویتی نیاز دارند.
در مرحله بعدی سازمان غذا و داروی آمریکا به بررسی توصیه‌های این کمیته خواهد پرداخت و سپس مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا تصمیم نهایی را در این باره اتخاذ خواهد کرد.

اما توصیه امروز سبب دشوار شدن برنامه‌های دولت بایدن به منظور اجرایی کردن روند تزریق دوز تقویتی واکسن کرونا در روز دوشنبه می‌شود.

یک کارشناس در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کنید پیام‌های ارسال شده از سوی کاخ سفید سبب افزایش سردرگمی‌ها در این زمینه شده است، گفت: ما باید در این باره توضیحاتی را ارائه کنیم که چرا باید دوز سوم واکسن را تزریق کنیم.

مقامات دولت آمریکا و همچنین کارشناسان بهداشتی اطلاعات و داده‌هایی قاطع از جمله نتیجه یافته‌ها در اسرائیل را نشان می‌داد تزریق دوز تقویتی در کاهش خطر ابتلا به این ویروس در گروه‌های پر خطر موثر است، در اختیار این کمیته قرار دادند. با این حال، اعضای این گروه احساس کردند شواهدی کافی وجود ندارد که نشان دهد تزریق دوز تقویتی واکسن کرونا برای افراد جوان‌تر مناسب است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا