توافق‌نامه‌ خرید ۱۵۰ میلیون دُز نانوواکسن کرونا برای ژاپن

به گزارش واکسن آنلاین،  استنلی سی ارک، رییس و مدیر اجرایی نوواواکس گفت: این توافقنامه اطمینان و تقاضای جهانی برای NVX-CoV۲۳۷۳ را به‌عنوان یک گزینه مهم برای کنترل همه‌گیری کرونا نشان می‌دهد، مشارکت مهم ما با تاکدا نمونه‌ای از همکاری‌های جهانی است که برای پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا و دیگر بیماری‌های ویروسی لازم است

این اعلامیه در پی به روزرسانی اخیر MHLW در مورد تلاش‌های مداوم آن برای ایمن‌سازی با واکسن کرونا برای شهروندان ژاپنی است. این تلاش‌ها شامل تهیه واکسن توسط تاکدا براساس انتقال فناوری از نوواواکس انجام می‌شود و تاکدا در مرحله تولید در تأسیسات خود است.

انتظار می‌رود توزیع واکسن شرکت نوواواکس در ژاپن توسط تاکدا (Takeda Pharmaceutical) در اوایل سال ۲۰۲۲ آغاز شود. این دو شرکت قبلاً توافق‌نامه‌ای برای اعطای مجوز در زمینه تولید، توسعه بالینی و فعالیت‌های نظارتی در ژاپن به امضا رسانده‌اند. تاکدا ظرفیت تولید بیش از ۲۵۰ میلیون دوز واکسن ضدکرونای شرکت نوواواکس را در سال پیش‌بینی می‌کند.

واکسن نوواواکس، با سه واکسنی که در آمریکا استفاده می‌شود، متفاوت است. این واکسن برای تحریک پاسخ ایمنی به آنچه فناوری نانوذرات نوترکیب و کمکی نوواواکس موسوم است، متکی است.

واکسن نواواکس از یک پروتئین سنبله‌ ویروس کرونا استفاده می‌کند. این شرکت سال‌هاست روی توسعه فناوری نانوذرات نوترکیب خود کار کرده و اولین واکسن ضدکرونا خود را با استفاده از این روش بهار سال گذشته تولید کرد.

آزمایش‌های بالینی اولیه در تابستان نشان داد که این واکسن بی‌خطر است و کارآزمایی‌های دیگری نیز در آمریکا و سایر کشورها انجام شد. واکسن به‌صورت تزریق در دو دز بوده که با وارد کردن یک بخش پروتئینی پاسخ ایمنی را در بدن ایجاد می‌کند و پادتن‌هایی در بدن تشکیل می‌شود که از اتصال ویروس کرونا به سلول‌های گیرنده جلوگیری می‌کند. این پروتئین با مواد کمکی ویژه این شرکت ترکیب شده‌ است، ماده‌ای که برای افزایش عملکرد واکسن طراحی شده‌ است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا