مردم یمن قربانی تبعیض جهانی در توزیع واکسن کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، در حالی که یمن با موج سوم شیوع ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، سازمان بین المللی امدادرسانی «آکسفام» اعلام کرد ۹۹ درصد از یمنی‌ها در برابر کووید-۱۹ واکسینه نشده اند.

مردم یمن قربانی تبعیض جهانی در توزیع واکسن کرونابه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از پایگاه اینترنتی المانیتور، بنا بر اعلام آکسفام کمتر از یک درصد از جمعیت ۳۰ و نیم میلیون نفری یمن یک دز واکسن کرونا دریافت کرده اند و تنها نیم درصد از مردم این کشور به طور کامل در برابر این ویروس واکسینه شده اند.

با افزایش موارد ابتلا به کرونا، یمن با کمبود فلج کننده واکسن مواجه است. سازوکار جهانی کوواکس که تنها منبع تهیه واکسن یمن محسوب می‌شود، از مجموع ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار دز واکسنی که وعده داده است، تنها ۵۱۱ هزار دز را به یمن تحویل داده است.

محسن صدیقی مدیر دفتر آکسفام در یمن در این خصوص خاطر نشان کرد: «واکسیناسیون یک راه حل ساده است که موجب نجات جان افراد می‌شود ,، اما با این حال جامعه بین المللی در مورد مردم یمن که اکنون به این واکسن‌ها نیاز دارند، عملکرد ناموفقی داشته است».

وی تصریح کرد این شرم آور است که برخی کشور‌های پردرآمد با لغو محافظت از حق اختراع واکسن کرونا که می‌تواند موجب کاهش قیمت‌ها و تسریع روند توزیع واکسن در کشور‌های فقیر شود، مخالف هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا