زالی عنوان کرد: استقبال خوب برخی مناطق تهران از واکسن برکت

به گزارش واکسن آنلاین، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا کلانشهر تهران گفت: در برخی مناطق تهران مردم از واکسن برکت استقبال خوبی کردند.

علیرضا زالی در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان تهران افزود: خوشبختانه در هفته گذشته روند پرشتابی در بخش واکسیناسیون صورت گرفت که چند عامل مؤثر بود یکی فعال کردن نوبت‌های بعد از ظهر مراکز تجمیعی واکسیناسیون که بیش از ۹۰ درصد مراکز بعدازظهر فعالیت کردند.

وی افزود: عامل دوم راه اندازی مراکز واکسیناسیون به صورت شبانه روزی است که ۱۹ مرکز اکنون به صورت شبانه روزی فعالیت می‌کنند و سوم افزایش تعداد مراکز واکسیناسیون و مشارکت مراکز جامعه سلامت در امر واکسیناسیون که همه این عوامل دست به دست هم دادند تا شاهد روند شتابی در بخش واکسیناسیون باشیم و زیرساخت‌های مناسب برای این امر شکل گرفت.

وی گفت: اکنون بحث ما این است که چکار کنیم تا واکسیناسیون مورد استقبال مردم قرار گیرد و در جهان نیز ۱۵ تا ۲۵ درصد با عدم استقبال واکسن مواجه شده اند که در ایران نیز پیش بینی می‌شود ۱۵ تا ۲۵ درصد باشد.

زالی افزود: البته مردم در برخی مناطق تهران از واکسن ایرانی برکت استقبال خوبی کردند و واکسن فخرا که در فاز بالینی سوم است در واقع پلتفرم برکت و سینوفام را دارد و ما درخواست داده ایم که یک مجوز به دانشگاه شهید بهشتی داده شود تا در دشت ورامین به صورت خاص و ترکیبی از آن برای واکسیناسیون استفاده شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا