دُز سوم واکسن کرونا برای کادر بهداشت و درمان تزریق می‌شود

به گزارش واکسن آنلاین، رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: در حال حاضر دُز سوم واکسن کرونا در استان تنها برای کادر بهداشت و درمان تزریق می‌شود و هنوز دستورالعملی برای سایر گروه‌ها اعلام نشده است.

مجید شیرانی افزود: آن دسته از کادر بهداشت و درمان که ۶ ماه از تزریق دُز دوم واکسن کرونا آنها گذشته باشد می‌توانند دُز سوم یا یادآور را تزریق کنند.

وی ادامه داد: برای سایر گروه‌های هدف هنوز دستورالعملی ابلاغ نشده است و از مراجعه برای این منظور به پایگاه‌های واکسیناسیون خودداری شود.

شیرانی در ادامه با اشاره به شناسایی ۹۰ بیمار مبتلا به کرونا در استان طی شبانه‌روز گذشته، تصریح کرد: از این تعداد ۱۷ نفر بستری شدند و ۷۳ نفر نیز به صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفتند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری افزود: بر این اساس شمار مبتلایان به کرونا در استان به ۸۲ هزار و ۲۶۱ نفر رسید.

شیرانی همچنین از فوت ۲ بیمار مبتلا به کرونا در ۲۴ گذشته خبر داد و گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون یک هزار و ۶۴۲ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ از دست دادند.

وی خاطرنشان کرد: با رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی و واکسینه شدن بیش از ۷۰ درصد جمعیت استان بار ویروس در سطح جامعه کم شده و می‌توان امیدوار بود که برخی شهرستان‌های استان به وضعیت آبی تغییر رنگ بدهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا