آغاز رزمایش بزرگترین واکسیناسیون کرونا در هند

به گزارش واکسن آ‌نلاین، هند روز شنبه رزمایش سراسری را در آستانه اجرای یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های واکسیناسیون گسترده کرونا در جهان آغاز کرد. این رزمایش در حالی ‎آغاز شد که مسئولان سازمان کنترل دارو هند برای تایید نخستین واکسیناسیون کرونا آماده می‌شوند.

مقامات هند روز جمعه استفاده اضطراری از واکسن کرونا شرکت‌های استرازنکا- آکسفورد را توصیه کردند و نخستین واکسیناسیون قرار است در هفته آینده پس از تأیید نهایی اداره کنترل دارو‌های هند انجام شود.

هند که با بیش از ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار مورد ابتلا به کرونا؛ دومین آمار بالای مبتلایان را در جهان داراست، در نظر دارد تا اواسط سال ۲۰۲۱ میلادی ۳۰۰ میلیون نفر از جمعیت یک میلیارد و ۳۰۰ هزار نفری خود را مقابل کرونا واکسینه کند.

انیستیتو سرم هند، بزرگترین تولید کننده واکسن در جهان، پیش از این ده‌ها میلیون دوز واکسن استرا زنکا آماده برای واکسیناسیون را ذخیره کرده است و ۹۶ هزار نفر از کارکنان بخش خدمات درمانی نیز برای اجرای آن آموزش دیده اند.

در جریان برگزاری این رزمایش، ۲۵ نفر از کارکنان بخش خدمات درمانی در هر مرکز در سراسر کشور، واکسن‌های ساختگی را برای اجرای آزمایشی در آستانه اجرای طرح واکسیناسیون دریافت می‌کنند.

وزیر بهداشت هند اعلام کرد این رزمایش می‌تواند به افزایش تخصص و تجربه کارکنان بخش خدمات درمانی کمک کند تا اجرای طرح گسترده واکسیناسیون آینده بدون هیچ گونه خطایی پیش رود.

وی در ادامه خواستار مقابله با انتشار شایعات گمراه کننده‌ای شد که ممکن است موجب شود مردم از تزریق واکسن کرونا بترساند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا