سردرگمی دولت آمریکا در طرح واکسیناسیون کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، دولت فدرال آمریکا برای طرح واکسیناسیون کرونا پروتکل سراسری تدوین نکرده و همین امر مشکل ساز شده است. 

به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، واکسیناسیون برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ در آمریکا شروع شده است. اما در مسیر اجرای طرح واکسیناسیون در آمریکا، چالش‌هایی وجود دارد. مسئولان حوزه بهداشت و درمان در چند ایالت آمریکا اعلام کرده اند در مسیر اجرای طرح واکسیناسیون عمومی مشکلاتی وجود دارد، زیرا هیچ دستورالعملی در سطح دولت فدرال (در سطح ملی) در آمریکا وجود ندارد درباره اینکه واکسن کرونا با چه پروتکلی تزریق شود. نتیجه این امر، بروز نقص‌هایی در روند توزیع واکسن بوده است. به همین علت، آمار مربوط به واکسیناسیون کرونا بسیار کمتر از آماری است که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مدنظر داشته است.

میت رامنی، سناتور ایالت یوتا که از چهره‌های جمهوریخواه است از رئیس جمهور ترامپ انتقاد کرده و گفته است هیچ عذر و بهانه‌ای برای این روند واکسیناسیون قابل قبول نیست. در ایالت تگزاس، فقط یک سوم واکسن‌هایی که به این ایالت رسیده است، توزیع شده است. برخی از بیمارستان‌های آمریکا نیز در تلاشند بر مشکلات فنی مربوط به تزریق این واکسن فائق بیایند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا