تنها نسخه اثربخش و مطمئن کنترل یک اپیدمی استفاده از واکسیناسیون است

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه تنها نسخه اثربخش و مطمئن کنترل یک اپیدمی استفاده از واکسیناسیون است، اظهار داشت: چنانچه واکسیناسیون انجام نشود ایمنی با مرگ و میر بالا و فشار مضاعف به سیستم بهداشت و درمان کشور در دو سال آینده اتفاق می افتد.

مسعود یونسیان در گفت و گو با واکسن آنلاین با اشاره به اینکه تنها نسخه اثربخش و مطمئن کنترل یک اپیدمی استفاده از واکسیناسیون است، اظهار داشت: چنانچه واکسیناسیون انجام نشود ایمنی با مرگ و میر بالا و فشار مضاعف به سیستم بهداشت و درمان کشور در دو سال آینده اتفاق می افتد.

استاد اپیدمیولوژی با بیان اینکه اعتماد عمومی جامعه نسبت به واکسن ایرانی در گرو ارائه مستندات علمی دانشمندان مستقل کشور است، تصریح کرد: مهم برای همه ما این است که جامعه نسبت به ویروس کووید ۱۹ با کمترین تلفات و هزینه مصونیت پیدا کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه از دیدگاه من واکسن ایرانی و خارجی تفاوتی ندارد؛ کما اینکه طب سنتی و کلاسیک فرقی نمی کند، گفت: لازم است که روند تولید واکسن توسط تیم مستقل و شفاف در طی گزارشهای مستند در مجلات علمی معتبر ارزیابی شود.

وی افزود: در شرایط حاضر، چنانچه نتایج هر مرحله از تولید واکسن ایرانی با شفافیت اعلام شود نه تنها می توانیم توسط واکسن ایرانی مردم کشورمان را در برابر بیماری کرونا ایمن کنیم، بلکه در آینده نزدیک می توانیم به صادر کردن واکسن های ایرانی و درآمدزایی اقتصادی از این طریق نیز امیدوار باشیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا