وزیر بهداشت: نخستین کرونای انگلیسی در کشور شناسایی شد

به گزارش واکسن آنلاین، سعید نمکی در حاشیه پویش سراسری «ره سلامت» در محل رصد خانه وزارت بهداشت، افزود: بعد از مدت ها و تلاش بی وقفه همکاران امروز آمار مرگ های مربوط به کرونا در کشور دو رقمی شد و به ۹۸ نفر در شبانه روز گذشته رسید و این حاصل تلاش شبانه روزی همه همکاران در این عرصه است.

آخرین بار ۲۹ خرداد ۱۳۹۹ آمار دو رقمی ۸۷ فوتی کرونا در کشور به ثبت رسید و از آن زمان تا کنون تعداد فوتی‌های کرونا سه رقمی بوده است.

وی در خصوص مشاهده ویروس جهش یافته انگلیسی کرونا در کشور گفت: از همان ابتدا قرار بود هرگونه گزارشی در خصوص این ویروس به مردم اطلاع رسانی شود و امروز متأسفانه نخستین مورد کووید ۱۹ جهش یافته انگلیسی را در یک هموطن که از انگلیس آمده بود پیدا کردیم، ایشان در یک بیمارستان خصوصی بستری است و آزمایش کووید ۱۹ جهش یافته این فرد توسط همکاران تأیید شد و هم اکنون حال عمومی این بیمار خوب است.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: با توجه به هوشیاری و آگاهی این فرد، ایزوله کردن از سوی خود فرد مبتلا آغاز شد و خوشبختانه اطرافیان و نزدیکان این بیمار به این ویروس مبتلا نشدند.

نمکی گفت: البته خبر ابتلای یک همکار پزشک از غرب کشور به دست ما رسید که پس از بررسی ها این خبر تأیید نشده و بارها آزمایش از این همکار پزشک گرفته شده است و ۲۴۰ نفری که با این فرد در تماس بودند آزمایش بر روی آنها هم انجام شده و خوشبختانه هیچ کدام به کووید ۱۹ جهش یافته انگلیسی مبتلا نشده اند، بنابر این تنها موردی که در خصوص کووید ۱۹ جهش یافته انگلیسی تاکنون مشاهده شده تنها به یک فرد ایرانی اختصاص یافته است و خوشبختانه حال این بیمار هم مساعد است.

وی افزود: این گزارش برای ایجاد وحشت جدید در بین مردم نیست بلکه به معنای مراقبت بیشتر و رعایت شیوه نامه های بهداشتی است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا