مرگ زن ۴۱ ساله پرتغالی پس از تزریق واکسن «فایزر»

به گزارش واکسن آنلاین به نقل از اسپوتنیک، سونیا آسویدو از کارکنان بخش بهداشت پرتغال، ۴۸ ساعت پس از تزریق واکسن کرونای شرکت بیوان تک-فایزر به ناگهان درگذشت.

این زن ۴۱ ساله پس از اینکه در ۳۰ دسامبر واکسن کرونای شرکت بیوان تک-فایزر را تزریق کرد هیچ عارضه جانبی را احساس نکرد، اما در اول ژانویه ناگهان درگذشت. علت مرگ وی توسط کالبد شکافی مشخص خواهد شد که در ۵ یا ۶ ژانویه انجام می شود.

ابیلیو پدر سونیا گفت: دخترم هیچ مشکل سلامتی نداشت و [پس از واکسیناسیون] نیز هیچ علائمی نداشت. نمی دونم چه اتفاقی افتاده. من نیاز به پاسخ دارم من می خواهم بدانم چه چیزی منجر به مرگ دخترم شده است.

در انستیتوی انکولوژی پرتغال در پورتو، جایی که این زن کار می کرد، آنها تأیید کردند که در هنگام واکسیناسیون و چندین ساعت پس از تزریق از او شکایتی دریافت نکردند. علاوه بر آسویدو، ۵۳۷ کارمند دیگر همان موسسه نیز واکسینه شدند.

واکسن تولید شده توسط شرکت بیوان تک-فایزر در حال حاضر تنها واکسن ویروس کرونا است که توسط اتحادیه اروپا تأیید شده است. ۲۰۰ میلیون دوز از این واکسن برای کشورهای اتحادیه اروپا سفارش داده شده است و برای خرید ۱۰۰ میلیون دوز دیگر نیز صحبت می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا