نشست اضطراری کابینه آلمان برای بررسی مشکل کمبود واکسن کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، منابع خبری سه شنبه شب به وقت تهران از برگزاری نشست اضطراری کابینه آلمان برای بررسی کمبود واکسن کرونا در این کشور خبر دادند.

خبرگزاری «اسپوتنیک» به نقل از روزنامه «بیلد» نوشت که «آنگلا مرکل» صدر اعظم آلمان روز چهارشنبه نشست اضطراری کابینه را برای بررسی مشکل کمبود واکسن کرونا برگزار می‌کند. کمبود واکسن کرونا به تمهیدات دولت مرکل برای مهار کرونا لطمه زده است.

گفته می‌شود مرکل گروهی را برای عرضه واکسن کرونا معرفی خواهد کرد. پیشتر «ینس اسپان» وزیر بهداشت آلمان مسئول این کار بود. در این گروه جدید وزرای اقتصاد، دارایی و اقدامات ویژه حضور خواهند داشت.

آلمان از ۲۷ دسامبر به عنوان بخشی از راهبرد اروپا واکسیناسیون سراسری علیه کرونا را آغاز کرد. آلمان ۱.۳ میلیون دوز واکسن شرکت فایزر و بایوتک را دریافت کرده است.

وزیر بهداشت آلمان در روزهای گذشته با اشاره به شمار مبتلایان به کرونا در این کشور گفت که آلمان مجبور است محدودیت‌ها را طولانی کند. آلمان قبل از کریسمس محدودیت‌های شدیدتری از جمله بستن رستوران‌ها و اکثر مغازه ها را اعمال کرد. با این وجود، قربانیان کرونا همچنان در حال افزایش هستند و در برخی از روزها تعداد کشته‌ها به بیش از ۱۰۰۰ نفر رسیده است.

سخنگوی دولت آلمان نیز دوشنبه شب به وقت تهران از وضعیت «بسیار دشوار» حاکم در بیمارستان‌های این کشور به دلیل موج جدید ابتلا به کرونا بین شهرندان این کشور خبر داد. «اشتفن سیبرت» سخنگوی دولت آلمان گفت که وضعیت در بیمارستان‌های این کشوربه دلیل مبتلایان جدید به کرونا بسیار دشوار شده است. این مقام دولت آلمان گفت که به دست آوردن تصویری صحیح و دقیق از وضعیت کرونا در آلمان دشوار شده زیرا با توجه به تعطیلات سال نو میلادی گزارش‌ها در این زمینه ناقص بوده است.

به گزارش وبگاه «ورلدو میتر» تاکنون ۱۸۰۰۴۹۶ نفر در آلمان به کرونا مبتلا شده و ۳۶۲۸۴ نفر جان باخته اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا