مدیر تولید واکسن کرونای ستاد اجرایی فرمان امام خبر داد: بزودی؛ بهره برداری از فاز ۲ و ۳ مطالعات واکسن کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، حسن جلیلی، مدیر تیم تولید واکسن کرونای ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: از ۱۲۰ پلت فرم واکسن کرونا در دنیا نزدیک به ۴۰ پلت فرم و ویروس، غیرفعال هستند.

وی افزود: برخی کشورها مانند چین فاز سوم را تمام کردند و ما هم در تلاشیم که واکسن کرونا را بر اساس همین پلت فرم و دانش فنی موجود پیش ببریم لذا مشابه استانداردهای جهانی عمل کردیم و نتایج و مدارک دال بر موفقیت این پلت فرم را در مرحله پیش بالینی به وزارت بهداشت ارسال کردیم و وزارت بهداشت هم پس از مطالعه دو ماهه این نتایج مجوز مطالعات بالینی را صادر کرد.

مدیر تیم تولید واکسن کرونای ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) اظهار کرد: ما هم مثل سایر کشورهای دنیا به محض آغاز مطالعات بالینی، سایت تولید انبوه و چند ده هزار تایی را فراهم کردیم.

وی افزود: ما فاز دوم مطالعات بالینی را در اسفند ماه با تولید یک تا دو میلیون دُز و فاز سوم را هم در اردیبهشت با ۱۰ میلیون تن به بالا به بهره برداری خواهیم رساند.

جلیلی تأکید کرد: تولید انبوه و صدور اجازه استفاده عموم مردم از واکسن کرونا مشروط به انجام فاز اول و دوم است که این تا اردیبهشت ماه به طول خواهد انجامید و در صورت به نتیجه رسیدن قطعی فاز سوم، واکسن به میزان انبوه تولید خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا