اولویت بندی ورزشکاران المپیکی برای تزریق واکسن کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، ریچارد پوند عضو ارشد کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) ادعا کرده است که اولویت بندی ورزشکاران برای واکسن کووید ۱۹ واقعی‌ترین راه برای اطمینان از برگزاری بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو خواهد بود.

در حالی که کمتر از ۲۰۰ روز به بازی‌های توکیو باقی مانده هنوز بلاتکلیفی در خصوص اینکه آیا این بازی‌ها برگزار می‌شود یا خیر وجود دارد. این بازی ها به دلیل شیوع ویروس کرونا یک سال به تعویق افتاد. با توجه به کشف ویروس جدید، سلامتی مردم جهان با بحران روبه‌رو شده است.

ژاپن به عنوان کشور میزبان بازی‌های المپیک با نوع جدید این ویروس روبرو شده است. این کشور در حال حاضر با ۵ هزار و ۳۰۷ مورد مبتلا به کرونا در روز، در وضعیت اضطراری قرار دارد.

با توجه به کشف واکسن این امید وجود دارد بازی‌های المپیک سال آینده برگزار شود. ریچارد پوند اعتراض عمومی در خصوص اولویت‌های ورزشکاران المپیکی برای استفاده از واکسن را نپذیرفت.

این عضو کمیته بین‌المللی المپیک گفت: در کانادا ممکن است ۳۰۰ یا ۴۰۰ ورزشکار داشته باشیم بنابراین استفاده از ۳۰۰ یا ۴۰۰ واکسن خارج از میلیون‌ها واکسن برای ورزشکاران کانادایی جهت حضور در یک رویداد بین‌المللی، فکر نمی‌کنم اعتراض عمومی را به دنبال داشته باشد.

وی افزود: این تصمیمی است که برای هر کشور اتخاذ شده و افرادی وجود خواهند داشت که می‌گویند در صف هستند اما من فکر می‌کنم که این واقع بینانه‌ترین راه پیش روست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا