رئیس جمهور خبر داد: تولید واکسن‌های جدید در ماه‌های آینده

به گزارش واکسن آنلاین، حسن روحانی در آئین بهره برداری از طرح‌های ملی وزارت جهاد کشاورزی و معاونت علمی ریاست جمهوری، به تولید واکسن ایرانی برای مقابله با ویروس کرونا اشاره و اظهار داشت: پنجشنبه‌هایی که پروژه‌های مختلفی را به بهره برداری می‌رسانیم، به بخش‌های دانش بنیان و تولید واکسن اختصاص یافت که امروز شاهد افتتاح دو نوع واکسن مهم بودیم.

رئیس جمهور گفت: تولید واکسن‌های دیگر در ماه‌های آینده به بهره برداری خواهد رسید و برای ما از لحاظ امنیت غذایی و اقتصادی مهم است، همچنین ارزی که در این زمینه برای ما مصرف می‌شود قابل اهمیت است.

روحانی ادامه داد: برای تهیه این واکسن‌ها ۲۰۰ میلیون یورو باید در سال هزینه می‌شد و این افتخاری است که ما خودمان تولید و بتوانیم آن‌ها را صادر کنیم.

رئیس جمهور افزود: واکسن‌های تولیدی می‌تواند به اندازه نیاز داخل تولید شود و همچنین در زمینه کارخانه‌های نوآوری حائز اهمیت است و فضای کشور ما را علمی می‌کند.

روحانی گفت: به عبارتی این کارخانه‌های نوآوری و پارک‌های فناوری موجب می‌شود سلسله حرکت دانشگاهی ما قطع نشود، چرا که در گذشته افراد پس از سپری مراحل تکمیلی، پی اچ دی و دکتری شاهد قطع کار‌های تحقیقاتی بودیم، اما این خود عاملی می‌شود که بتواند پس از اتمام تحصیلات به کار‌های پژوهشی و تحقیقاتی خود ادامه دهند.

روحانی ادامه داد: در این صورت می‌توانیم به یک اقتصاد پربار و پاک برسیم و از لحاظ علمی کشور را بی نیاز کنیم و بعد از ایمان که بالاترین قدرت است قدرت علمی و فرهنگی ما قرار دارد و هیچ قدرتی شاید بالاتر از قدرت علمی و فرهنگی وجود نخواهد داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا