رییس بنیاد شهید خبر داد: تزریق واکسن کرونا به گروه‌های حساس جامعه ایثارگری

به گزارش واکسن آنلاین، سعید اوحدی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار کرد: بیش از ۷۰‌ هزار واکسن آنفلوانزا به گروه‌های ایثارگری تزریق شده است.

وی افزود: ترجیحا کوشیدیم این واکسن‌ها در منازل ایثارگرانی که بیماری زمینه‌ای داشتند، جانبازان شیمیایی و بالای ۵۰ درصد بودند یا از خانواده معظم شهدا که دچار کهولت سن هستند، تزریق شود تا مشکلاتی در تردد آن ها ایجاد نشود. 

معاون رییس جمهوری یادآور شد: در خصوص تزریق واکسن کرونا هم هماهنگی‌ها و مکاتباتی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت گرفته و ایثارگران عزیزی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای باشند، در اولویت تزریق قرار خواهند گرفت.

بنیاد شهید و امور ایثارگران از آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور، با هماهنگی معاونت‌های این بنیاد و اطلاع رسانی دقیق به استان‌ها بسته‌های بهداشتی برای استان‌ها ارسال و حدود ۸۰ هزار بسته بهداشتی بین ایثارگران توزیع کرد. حدود سه و نیم میلیارد تومان برای تهیه اقلام بهداشتی مورد نیاز بین استان‌ها توزیع شد.

همچنین با هماهنگی وزارت بهداشت بیش از ۲۶۰ هزار نفر از ایثارگران که در فهرست بیماری بودند در طرح غربالگری قرار گرفتند و با برنامه‌ریزی انجام شده با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از بیش از ۵۰ هزار نفر از ایثارگران در معرض خطر آزمایش‌های تشخیصی گرفته می‌شود. هماهنگی‌هایی با بیمارستان ساسان و بیمارستان مصطفی خمینی برای پذیرش بیماران کرونایی ایثارگر صورت گرفت.

ضدعفونی کردن آسایشگاه‌های جانبازان، برقراری تماس تلفنی با ۷۰۰ جانباز شیمیایی و مشاوره تلفنی به ۵۰۰ جانباز ضایعه نخاعی، راه‌اندازی سیستم پیامکی برای رسیدگی به ایثارگرانی که به نوعی به بیماری کرونا مشکوک هستند با گزینه دستوری (استان، کدملی) و ارسال درخواست به شماره ۲۰۰۰۱۲۷۹ و بهره‌گیری از پوشش بیمه‌ای بیمه دی برای خدمات سرپایی و بستری کرونا ایثارگران از جمله خدمات بنیاد شهید و امور ایثارگران از آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور تا کنون بوده است.

1 دیدگاه دربارهٔ «رییس بنیاد شهید خبر داد: تزریق واکسن کرونا به گروه‌های حساس جامعه ایثارگری»

  1. محمد حسین ولیئی

    درود و سپاس ،اینجانب جانباز شیمیایی عملیات والفجر ۸ اعزامی به اتریش با ۵۰% جانبازی تاکنون‌ نه تماسی گرفتند و نه واکسنی دریافت کردم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا