عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس: تکیه اصلی دولت باید بر تولید واکسن داخلی کرونا باشد

به گزارش واکسن آنلاین، ابراهیم عزیزی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه تکیه اصلی دولت باید بر تولید واکسن داخلی کرونا باشد، گفت: دولت تا زمان تولید حداکثری واکسن می‌تواند برای گروه‌های حساس و پرخطر از خارج کشور واکسن تهیه کند.

ابراهیم عزیزی در گفت‌وگو با خانه‌ملت در واکنش به اظهارات عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه درباره خرید واکسن خارجی کرونا، گفت: دانشمندان توانمند و انسان‌های قابلی در زمینه تولید داخلی واکسن کرونا در کشور ما هستند که تکیه اصلی دولت هم باید بر دوش همین افراد و شرکت‌های داخلی باشد. اعتماد مردم در این زمینه بیشتر است و استفاده از تولید داخلی به طور طبیعی موجب رشد و شکوفایی اقتصادی کشور می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: البته تا زمانی که تولید داخل به مرحله انبوه و واکسیناسیون همگانی برسد دولت باید تدابیر لازم را جهت تامین واکسن کرونا برای گروه‌های حساس و پرخطر بیندیشد اما تکیه اصلی دولت باید بر تولیدات داخل باشد.

عزیزی معتقد است: دولت در این زمینه با کمک های مالی و رفع موانع باید به تولید واکسن داخلی کرونا سرعت و رونق ببخشد و اعتمادسازی عمومی هم مورد نظر داشته باشد و در صورتی که احتمال می‌‌دهد تولید انبوه زمان می‌برد باید تدابیر لازم و تضمین‌های لازم برای تهیه واکسن گروه های حساس و پرخطر از خارج کشور بیندیشد.

رئیس کمیته امنیت مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولت همچنین باید عوارض احتمالی درباره واکسن‌های خارجی را بررسی و اطلاعات را در اختیار عموم مردم قرار دهد./

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا