رئیس سازمان غذا و دارو: آماده همکاری با دیگر کشورها برای تولید واکسن کرونا هستیم

به گزارش واکسن آنلاین، محمدرضا شانه‌ساز، در مورد آخرین وضعیت تولید واکسن ایرانی اظهار داشت: با توجه به تجربه وزیر بهداشت در حوزه دارویی، اطلاعات و اخبار این حوزه از سوی وزیر بهداشت اعلام می‌شود.

وی افزود: در حوزه تولید واکسن، سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت اجازه ورود در فاز مطالعات انسانی شرکت دیگری را در مورد تولید واکسن کرونا صادر کرد.

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه “در حال حاضر ۶ شرکت در زمینه تولید واکسن با روش‌های مختلف در کشور فعالیت می‌کنند” بیان کرد : نتایج این پژوهش‌های علمی توسط وزیر بهداشت که خود مستقیم این موضوع را هدایت و رهبری می‌کنند اعلام می‌شود.

شانه ساز با عنوان اینکه در کشور روش‌های مورد استفاده دیگر کشورها در زمینه ساخت واکسن در داخل مورد استفاده قرار می‌گیرد تصریح کرد: تمام کارهای انجام‌شده در راستای ساخت واکسن کرونا با حمایت وزارت بهداشت و دولت انجام شده است.

وی با بیان اینکه اولویت توزیع این واکسن‌ها ساخت داخل در کشور است تصریح کرد: قطعاً بعد از رفع نیاز داخل قابلیت صادرات واکسن به دیگر کشورها فراهم می‌شود و ظرفیت‌سازی تولید واکسن در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه واکسن تولیدشده از طریق دانش ایرانی ساخته شده است خاطر نشان کرد: با کشوری که دارای دانش علمی خوبی است آمادگی داریم که در حوزه تولید واکسن فعالیت کنیم.

شانه‌ساز در پاسخ به این سؤال که چه زمانی واکسن ایرانی برای مردم ایران در دسترس خواهد بود؟ گفت: همانطور که وزیر بهداشت اعلام کردند بهار ۱۴۰۰ واکسن ساخت ایران در دسترس مردم قرار می‌گیرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا