سخنگوی ستاد مقابله با کرونا خبر داد: تصویب سند ملی واکسیناسیون در کشور

به گزارش واکسن آنلاین، علیرضا رئیسی در نشست ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به سند ملی واکسیناسیون کشور افزود: این سند در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شد و براساس بار بیماری و شیوع بیماری برای هر شهر، در چهار مرحله واکسیناسیون را اولویت بندی کردیم.

وی گفت: مرحله اول شامل کارکنان درمان، سالمندان مستقر در خانه سالمندان و جانبازان بالای ۵۰ درصد و جانبازان شیمیایی و تنفسی می‌شود، مرحله دوم شامل سایر گروه‌های پرخطر مانند دیگرسالمندان و بیماران زمینه‌ای خواهد شد، مرحله سوم مراکز تجمعی و افراد با ریسک بیشتر و نهایتا در مرحله چهار عموم مردم واکسینه می‌شوند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین در بخش دیگر از سخنان خود گفت: منع تردد بین شهری در شهرهای آبی و زرد وجود ندارد، اما همچنان منع تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح برقرار است.

رییسی افزود: در ۱۹۲ شهر میزان بستری از ۲ بیمار به ازای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت کمتر شده است و بستری بسیار پایینی دارند که همه مشاغل تقریبا در این شهرها آزاد هستند و از این پس به عنوان شهرهای آبی از آن‌ها اسم می‌بریم.

وی با بیان اینکه به جز استان‌های شمالی، سایر استان‌های کشور وضعیت مناسبی دارند گفت: در استان مازندران بیشترین موارد ابتلا را داریم و در استان‌های گلستان و گیلان هم باید بیشتر مراقبت کنیم.

رئیسی افزود: ۷ شهر با وضعیت قرمز در کشور داریم که ۵ شهر آن در مازندران است و ۲ شهر دیگر در استان گلستان است که مردم باید مراقبت‌های خیلی بیشتری انجام دهند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر شهرهای نور، نکا، قائم شهر، ساری، تنکابن، کُردکوه و بندرگز نیاز به مراقبت‌های بیشتر دارند.

رئیسی افزود: تهران و البرز در وضعیت زرد قرار گرفته اند و محدودیت مشاغل در این ۲ استان کاهش می‌یابد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا