مخالفت آلمانی‌ها با واکسیناسیون اجباری کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، نتایج یک نظر سنجی در آلمان نشان می‌دهد که بیشتر مردم این کشور با تزریق اجباری واکسن کرونا مخالفند.

نتایج این نظرسنجی که موسسه «یوگاو» آن را برای مقایسه شاخص‌های افکار عمومی مردم آلمان درمورد استفاده از واکسن کرونا انجام داده است، نشان می‌دهد که پنجاه و شش درصد از افراد شرکت کننده در این نظر سنجی اعلام کرده اند با واکسیناسیون اجباری کرونا (تزریق اجباری واکسن کرونا) مخالفند و فقط بیست و سه درصد از افراد نظر موافق داشته اند. یازده درصد هم از اظهار نظر در این باره خودداری کرده اند.

گفتنی است بر اساس قانون حفاظت از شیوع و انتقال ویروس در آلمان، وزارت بهداشت این کشور با توافق شورای ایالت‌ها «بوندسرات»، می‌تواند واکسیناسیون اجباری را برای بخش‌های آسیب پذیر جامعه در صورت بروز یک بیماری عفونی خطرناک انجام دهد، بیماری‌ای که امکان همه گیری آن در کشور وجود دارد. این در حالی است که دولت آلمان در مورد مقابله با ویروس کرونا چنین اقدامی انجام نداده است.

شصت و دو درصد از شرکت کنندگان در این نظر سنجی با اعطای مزایا و امکانات به افراد در مقابل دریافت واکسن کرونا مخالفت کرده اند. اقامت در هتل‌ها یا مسافرت با خطوط هوایی، از جمله مزایایی است که فقط به افرادی تعلق می‌گیرد که واکسن کرونا دریافت کرده اند. تنها شش درصد از افراد شرکت کننده در نظر سنجی با اعطای این مزایا و امکانات موافقت کرده اند. بیست و سه درصد هم موافقت خود را مشروط اعلام کرده اند و آن شرط این است که تضمین شود افرادی که واکسن کرونا دریافت می‌کنند، ویروس را به دیگران منتقل نمی کنند هر چند هنوز اطلاعات کافی در این زمینه وجود ندارد.

گفتنی است تزریق واکسن ویروس کرونا در آلمان از تاریخ ۲۶ دسامبر گذشته آغاز و وزیر بهداشت آلمان متعهد شده است که این واکسن تا اواسط امسال (۲۰۲۱) در اختیار همه شهروندان این کشور قرار گیرد.

بر اساس ارزیابی کارشناسان سازمان جهانی بهداشت، برای کنترل شیوع کووید ۱۹، لازم است میانگین واکسیناسیون افراد در هر کشوری بین ۶۰ تا ۷۰ درصد باشد، بنابراین دولت فدرال آلمان امیدوار است بیشترین تعداد افراد را در این کشور واکسینه کند.

در این نظر سنجی که در فاصله زمانی ۳۰ دسامبر ۲۰۲۰ تا ۴ ژانویه ۲۰۲۱ انجام گرفته است، دو هزار و ۶۵ نفر شرکت کرده اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا