تزریق واکسن کرونا به گروه‌های حساس در ۴ فاز

به گزارش واکسن آنلاین، عزیزاله شهبازی، استاندار البرز، در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که روز شنبه به ریاست رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به اینکه اخبار بسیار خوبی در نشست امروز وجود داشت، گفت: رئیس جمهور اعلام کرد که طی کمتر از یک ماه اخیر در کشور حدود ۸۰ درصد از بستری‌ها و ۷۰ درصد از فوتی‌های ناشی از کرونا کاهش پیدا کرده است.

وی با قدردانی از فعالیت‌های کادر بهداشت و درمان و مسؤولان در البرز، ادامه داد: طرح‌های محله محور سپاه پاسداران در استان و همراهی‌های مردم و بویژه اصناف در البرز سبب شد که در چند هفته متوالی البرز روند کاهشی بسیار خوبی در شیوع کرونا داشته باشد.

شهبازی افزود: در خصوص واکسن نیز در این نشست مقرر شد که طبق اولویت بندی در ۴ فاز نسبت به تزریق واکسن با رویکرد گروه‌های حساس، اقدام شود.

این مقام مسؤول اظهار کرد: ۲ مؤسسه بزرگ داخلی نیز در خصوص تهیه واکسن اقداماتی انجام داده‌اند که امید است هر چه سریع‌تر برای تزریق تولید و آماده شود.

استاندار البرز گفت: رنگ دیگری به مجموعه رنگ‌های میزان شیوع کرونا اضافه شد، در مناطقی که بعنوان آبی شناخته می‌شوند، تمامی فعالیت‌ها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی آزاد است.

وی تصریح کرد: در البرز نیز طالقان در شرایط آبی است و سایر شهرستان‌ها در وضعیت زرد قرار دارند.

به گفته شهبازی شهبازی طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا محدودیت تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ بامداد همچنان استمرار دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا