بدبینی کادر درمان به واکسن کرونا در مناطقی از اروپا و آمریکا

به گزارش واکسن آنلاین، در حالی که کشور‌ها برای مهار شیوع ویروس کرونا و انجام واکسیناسیون گسترده تلاش می‌کنند، نشانه‌ها مبنی بر اینکه تعداد نسبتاً زیادی از کارکنان مراقبت‌های بهداشتی در برخی از مناطق اروپا و آمریکا تمایلی به دریافت واکسن کرونا ندارند، سیاستمداران و کارشناسان درمانی را نگران کرده است.

نظرسنجی منتشر شده در اواسط ماه دسامبر باعث تعجب در آلمان شد. آلمان کشوری است که با در اختیار داشتن شرکت بیوتکنولوژی بیونتک, سردمدار رقابت برای تولید واکسن کرونا بوده است. این نظرسنجی نشان داد نیمی از پرستارانی که در نظرسنجی شرکت کردند به همراه یک چهارم پزشکان مایل به واکسیناسیون نیستند. این نگرانی‌ها این هفته دوباره و زمانی مطرح شد که رئیس یک ایالت آلمان گفت فقط یک سوم از کارکنان بهداشتی در ایالت مایل هستند واکسن کرونا را تزریق کنند.

درجه بالایی از بی میلی در بین کارکنان بخش پزشکی در سایر مناطق اروپا و آمریکا نیز مشاهده شده است. بر اساس نظرسنجی از دو هزار نفر از کارکنان خانه‌های سالمندان که ماه گذشته در فرانسه برگزار شد، ۷۶ درصد گفتند مایل به واکسیناسیون نیستند.

تلویزیون دولتی اتریش اعلام کرد تنها نیمی از کارکنان مراکز درمانی در منطقه وورارلبرگ Vorarlberg گفتند مایل به واکسینه شدن هستند. اتحادیه انجمن‌های حرفه‌ای پزشکی ایتالیا اعلام کرد حدود ۱۰۰ پزشک در سراسر این کشور تمایلی ندارند واکسن کرونا به آن‌ها تزریق شود.

نظرسنجی که اندیشکده بهداشتی “بنیاد خانواده کایزر” ماه گذشته در آمریکا برگزار کرد نشان داد ۲۹ درصد از کارکنان مراقبت‌های بهداشتی آمریکا، احتمالاً یا به طور قطع واکسن نمی‌زنند. این رقم اندکی نسبت به مجموع جمعیت (۲۷ درصد) بیشتر است.

مایک دی واین فرماندار ایالت اوهایو اخیراً گفت به سبب تعداد نسبتا کم کارکنان خانه‌های سالمندان که واکسن تزریق می‌کنند نگران شده است و حدود ۶۰ درصد کارکنان از تزریق واکسن خودداری می‌کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا