ساخت واکسن کرونای ایرانی مایه افتخاراست/ سابقه طولانی ایران در ساخت واکسن

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: تولید واکسن کرونای ایرانی جزو افتخارات کشور محسوب می شود البته ایران در حوزه واکسن سازی یک سابقه طولانی دارد و برخی موسسات واکسن سازی ما نزدیک به یک قرن تجربه دارند که این نشان از این دارد که ایران در این زمینه مجهز به یک عقبه علمی منحصر به فرد است.

سید نظام الدین موسوی در گفتگو با واکسن آنلاین بازار با اشاره به تولید واکسن کرونای ایرانی اظهار داشت: کسانی که دستندرکار تهیه واکسن کرونای ایرانی بودند افراد سرشناس و برجسته علمی هستند همچنین این پروژه زیرنظر چهره‌های برجسته علمی بوده است و وزارت بهداشت ایران هم به عنوان عنصر تعیین کننده در این زمینه اشراف داشته و همچنین این واکسن را تایید کرده است.

 وی افزود: همچنین واکسن کرونا ایرانی مراحل مختلف را طی کرده است و ما دیدیم تست اولیه این واکسن بر روی افرادی صورت گرفته است که به لحاظ  عاطفی جز نزدیکترین افراد به تولیدکنندگان این واکسن بودند لذا این نشان دهنده این است که همه جوانب کار در این زمینه مد نظر قرار گرفته است.

نماینده مردم تهران بیان داشت: قطعا زمانی که تست نهایی واکسن کرونای ایرانی نهایی شود،  تولید انبوه آن در دستور کار قرار خواهد گرفت و مردم به تولید داخل خودشان که همه مراحل لازم را طی کرده اعتماد دارند و استفاده می‌کنند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: تولید واکسن کرونای ایرانی جزو افتخارات کشور محسوب می شود البته ایران در حوزه واکسن سازی یک سابقه طولانی دارد و برخی موسسات واکسن سازی ما نزدیک به یک قرن تجربه دارند که این نشان از این دارد که ایران در این زمینه مجهز به یک عقبه علمی منحصر به فرد است.

 سیدنظام‌الدین موسوی ادامه داد: همچنین در سال‌های اخیر برخی از موسسات ما از جمله شرکت های داروسازی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی در این زمینه کار علمی و جدی و اقدامات جهادی انجام دادند بنابراین ما امروز در لبه علوم حرکت می‌کنیم و  اقدام بزرگی همچون ساخت واکسن کرونا را در دست داریم و که مایه افتخار همه ماست لذا ما از مسئولین ستاد اجرایی فرمان امام خمینی تشکر ویژه داریم که توانستند این اقدام عظیم را به انجام برسانند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا