سربلندی کشور در عرصه بین المللی از نتایج ساخت واکسن کرونا است

به گزارش واکسن آنلاین، محمدقائم کاظمی بیدک اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان فراوانی در ایران وجود دارند که برای تولید این واکسن فعالیت می کنند.

وی افزود: موفقیت دانشمندان و محققان ایرانی در زمینه ساخت واکسن کرونا یک ادعا نبوده و اقدامی است که فاصله موجود بین حرف تا عمل را به صفر رساند و نشان داده شد که ایران می تواند برای مقابله با ویروس کرونا واکسن بسازد.

رییس جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بر اساس آمارهای جهانی حدود ۸۸ میلیون نفر در دنیا تاکنون به بیماری کرونا مبتلا شده و حدود یک و نیم میلیون نفر نیز بر اثر ابتلا به آن از بین رفته اند.

کاظمی بیدک عنوان کرد: دانشمندان و محققان ایرانی با وجود تحریم های ظالمانه دشمنان موفق به تولید واکسن کرونا شدند.

وی ابراز داشت: فاز حیوانی واکسن کرونای ایرانی انجام شد، فاز انسانی آن به تازگی انجام شده و ۹ دی ماه امسال نیز نخستین تزریق انسانی این واکسن در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با حضور جمعی از مسؤولان کشوری رونمایی و بر روی داوطلبان آزمایش شد.

رییس جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون علائم خاصی در داوطلبان دریافت کننده واکسن کرونای ایرانی در رسانه های ارتباط جمعی کشور و اخبار اعلام نشده که بیانگر موفقیت آمیز بودن آن بوده و پیش بینی می شود به زودی به تولید انبوه برسد.

کاظمی بیدک با تسلیت شهادت محسن فخری زاده دانشمند دفاعی و هسته ای کشور و از سازندگان واکسن کرونای ایرانی، اظهار داشت: پس از ترور و شهادت ایشان از سوی موصاد شاید اینگونه برداشت می شد که برای تولید واکسن کرونا خلاء هایی در کشور ایجاد شده و ایران نتواند آن را بسازد.

وی افزود: تعداد زیادی از دانشمندان و محققان ایرانی برای ساخت واکسن کرونا گام برداشته اند که مراحل دارویی را پشت سر گذاشته و آزمایش انسانی آن از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) انجام شد.

رییس جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: دشمنان و به ویژه موصاد پس از ترور و به شهادت رساندن محسن فخری زاده به هدف شوم خود مبنی بر دست نیافتن ایران به واکسن کرونا نرسیدند.

کاظمی بیدک عنوان کرد: دشمنان هرگز نمی توانند با این اقدام ها کوچکترین خدشه ای در عزم دانشمندان، محققان و مسؤولان اجرایی کشور ایجاد کنند.

وی ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیر خود تأکید داشتند که ورود واکسن کرونا از آمریکا و انگلیس ممنوع خواهد بود زیرا احتمال دارد عواقبی داشته باشد.

رییس جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد گفت: دشمنان در زمینه ارسال دارو به ایران امتحان خود را در ادوار گذشته پس داده اند به طوری که چند سال قبل منجر به بروز آلودگی خونی در کشور شد.

کاظمی بیدک اظهار داشت: آمریکا و انگلیس که مدعی ساخت واکسن کرونا هستند بیشترین آمار فوتی را در جهان دارند.

وی افزود: چنانچه این ۲ کشور واکسن کرونا را تولید کرده اند چرا دارای بیشترین آمار تلفات هستند.

رییس جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بین ۱۶ کشور دنیا که واکسن کرونا را تولید می کنند ایران در رتبه ۱۱ است و به همین دلیل نیز باید به ظرفیت های درونی کشور توجه ویژه ای داشت.

کاظمی بیدک عنوان کرد: با حمایت مسؤولان اجرایی و تلاش دانشمندان و محققان کشور گام های محکمی در عرصه علمی و نولید واکسن کرونا برداشته شده است.

وی ابراز داشت: با توجه به هزینه بردار بودن واردات واکسن کرونای ساخت خارج باید اولویت با استفاده از واکسن تولید داخل باشد.

رییس جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هزینه هایی که قرار است صرف واردات واکسن کرونای ساخت خارج شود باید برای تولید واکسن داخل صرف شود.

کاظمی بیدک اظهار داشت: در این صورت زمینه ای فراهم می شود که منجر به کسب موفقیت های بعدی برای کشور خواهد شد.

وی افزود: تولید واکسن کرونا در ایران ابعاد مختلفی در عرصه جهانی به لحاظ علمی، سیاسی و فرهنگی دارد.

رییس جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: شاید هیچگاه کشورهای خارجی فکر نمی کردند که ایران به ظرفیت تولید واکسن کرونا رسیده باشد اما شرکت های دانش بنیان موفقی در کشور فعالیت می کنند.

کاظمی بیدک عنوان کرد: توسعه و پیشرفت فناوری در کشور طی چهار دهه اخیر به برکت انقلاب اسلامی رشد چشمگیری داشته و رهبر معظم انقلاب نیز مهمترین پشتیبان این جریان بوده است.

وی ابراز داشت: توصیه و نگاه معظم له به حوزه علم و پژوهش همواره و در تمامی زمان ها و مکان ها بوده و هست.

رییس جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد گفت: کسب این توانایی علمی در کشور اتفاقی نبوده و عوامل متعددی در آن دخیل بوده اند و محصول نگاه راهبردی مقام معظم رهبری، حمایت های همه جانبه دولت ها و کارگزاران و تلاش دلسوزانه دانشمندان و محققان بوده و موفقیت های علمی بزرگتر و مهمتری نیز در پیش رو خواهد بود.

کاظمی بیدک اظهار داشت: هرگاه بر توانایی، ظرفیت داخل و اقتصاد مقاومتی تکیه شود فاصله موجود بین حرف تا عمل در حوزه های مالی، علمی و پژوهشی نیز به صفر رسیده و کسب موفقیت هایی ارزنده به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: علاوه بر این ایران دارای توانمندی قابل توجهی در حوزه فناورانه بوده و ظرفیت های لازم برای کسب موفقیت های بیشتر را دارد.

رییس جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بحث اقتصاد مقاومتی یک نوع اقتصاد درون زا بوده که متکی به توان داخل است و باید تلاش شود مستقل از تکانه های خارجی باشد.

کاظمی بیدک در گفتگو با ایرانا عنوان کرد: چنانچه بیش از پیش بر اقتصاد مقاومتی تکیه شود ایران می تواند تنش های تحریم های ظالمانه دشمنان را حل کند و از نمونه های بارز این امر نیز تولید واکسن بومی کرونا است.

وی ابراز داشت: علم و فناوری موتور توسعه و پیشرفت کشور بوده و با ایجاد زیرساخت های حیاتی اقتصادی می توان توجه بیشتری به آن کرد.

رییس جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد گفت: مقام معظم رهبری بر اجرا و تحقق مطلوب بیانیه گام دوم انقلاب تأکید دارند و باید مسؤولان، دانشمندان، پزشکان و محققان حوزه پزشکی کشور خود را در مسیر و بستر آن قرار دهند و اجرای آن از ضروریات ساختن ایران موفق و پیشرفته است.

کاظمی بیدک اظهار داشت: بر اساس نیازهای کشور باید برنامه ریزی های لازم را انجام داد و با برنامه ریزی دقیق و داشتن هدف مشخص این اهداف قابل دسترسی و دستیابی است.

وی افزود: ابن امر در مقاطع مختلف در ابعاد علمی و نظامی در ظرفیت ها و توانمندی چشمگیر دانشمندان و محققان کشور مشاهده شده است.

رییس جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۴۲ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد و در این مدت ایران دستاوردهای مهمی در حوزه فناورانه، نوآورانه، دانش بنیان و مراکز رشد داشته حال آنکه قبل از انقلاب چنین موفقیت هایی وجود نداشت و رشد علمی کشور در چهار دهه اخیر قابل ملاحظه بوده است.

کاظمی بیدک عنوان کرد: خلاءهایی در چهار دهه اخیر به لحاظ علمی، اقتصادی و سیاسی در ایران وجود داشت اما زیربنا، پایه و اساس مناسبی در کشور برای اجرا و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب و ۴۲ سال آینده فراهم شد.

وی ابراز داشت: توجه به توانایی و ظرفیت داخل موجب رفع بخش عمده ای از مشکلات کشور خواهد شد و چنین امر مهمی قابل تحقق است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا