تردید کادر درمان آلمان برای تزریق واکسن کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، دویچه وله نوشت: کادر درمانی بیمارستان کوچک بتل (Bethel) در جنوب برلین که مثل اکثر درمانگاه‌های کشور از بحران کرونا در امان نمانده، نظرات گوناگونی در باره واکسن آلمانی دارد. هانس وایگلت، پزشک ارشد و مسئول امور مربوط به پاندمی بیمارستان ابراز تاسف می‌کند که واکسن سارسکوو۲ پس از ماه‌ها تلاش سخت، تولید و پخش شده ولی بخشی از کادر درمانی هنوز برای استفاده از آن مردد هستند.

بر اساس این گزارش، بعضی پرستارها ماه‌هاست که به محدودیت‌های کرونایی از جمله استفاده از ماسک و شستن مرتب دستان بسیار توجه می‌کنند اما در رابطه با واکسیناسیون بسیار محتاط هستند.

ویوین کوخمن می‌گوید: «من برای واکسن کرونا ارزش زیادی قائلم، اما هنوز تا حدودی از آن می‌ترسم زیرا عمر این واکسن آنقدر زیاد نبوده است که بتوانم بگویم، من اکنون صد در صد به آن اطمینان دارم. راستش را بخواهید، کمی نگران هستم. این احساس شخصی من است».

ویوین کوخمن به طور کلی با واکسیناسیون مشکل ندارد و می‌گوید که علیه بسیاری از بیماری‌ها واکسینه شده است. اما هنوز اطمینان ندارد که چقدر زمان برای پی بردن به تمامی عوارض جانبی یک واکسن لازم است.

این گونه شک و تردید در بین کادر پزشکی آلمان معمول است. بر اساس یک نظرسنجی که توسط دو انجمن درمانی در ماه دسامبر انجام شد تنها ۷۳ درصد پزشکان و حتی کمتر از آن، ۵۰ درصد پرستاران آلمان به واکسیناسیون علیه کرونا علاقه نشان می‌دهند.

این در حالی است که اکثریت قاطع شرکت کنندگان در این نظرسنجی معتقدند، واکسن برای جلوگیری از گسترش کرونا مهم است.

البته به احتمال زیاد پس از آغاز واکسیناسیون در ماه دسامبر نظر برخی عوض شده، ولی واقعیت این است که هنوز شمار قابل توجهی از کادر درمانی برای واکسینه شدن درنگ می‌کنند.

بر اساس نظرسنجی ماه دسامبر، ترس از پیامدهای جانبی در درازمدت، دلیل عدم تمایل بسیاری از پزشکان و پرستاران است .

کارمندان چند کلینیک برلین به دویچه وله گفتند که برخی از زنان نگران بروز عوارضی ناشناخته در دوران بارداری در آینده هستند.

یک کارشناس به دویچه وله می‌گوید، کادر درمانی باید پس از واکسیناسیون هم در محل کار ماسک بزنند، بنابراین واکسیناسیون برای آنها تسکینی ایجاد نمی‌کند.

پرستار بیمارستانی در ایالت براندنبورگ هم به این موضوع اشاره می‌کند که واکسن کرونا باعث جلوگیری از ابتلا به ویروس نمی‌شود بلکه از شیوع بیماری ناشی از ویروس (کووید۱۹) جلوگیری می‌کند.

او یادآور می‌شود که در ماه‌های اخیر شمار زیادی از کادر درمانی دچار کووید۱۹ شده‌اند و بدن آنها در برابر سارسکوو۲ پادتن ایجاد کرده است، به همین دلیل ضرورت واکسیناسیون را حس نمی‌کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا