واکسن حق مردم است، اما ملت را نباید موش آزمایشگاهی کشورهای دیگر کنیم

به گزارش واکسن آنلاین، شاهین محمد صادقی، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی با تاکید بر اینکه با اجرای طرح «شهید سلیمانی» ظرفیت بسیج برای جامعه مشخص شد؛ از غربالگری ۱۲ میلیون خانوار در قالب این طرح خبر داد.

صادقی روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران با اشاره به اینکه طرح «شهید سلیمانی» برکات زیادی داشت، اظهار داشت: نشان دادیم که با دست خالی و در شرایط تحریم ظالمانه و نداشتن بسیاری از امکانات، توانستیم کاری کنیم که کشورهای خارجی نتوانستند.

وی با بیان اینکه این امر نشان می‌دهد که وقتی عزم ملی و اراده وجود داشته باشد، خیلی کارها می‌توان انجام داد، تصریح کرد: امروز همه برای حفظ سلامت مردم و برون رفت از این بحران هم راستا شده‌اند.

‌رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی با تاکید بر اینکه با اجرای طرح شهید سلیمانی ظرفیت بسیج برای جامعه مشخص شد، افزود: وقتی بسیج وارد کاری شود می‌تواند تحولاتی ایجاد کند و این کمکی که بسیج به وزارت بهداشت کرد بسیار موفقیت آمیز بود.

محمد صادقی با اشاره به اینکه دستاورد دیگر طرح شهید سلیمانی امید آفرینی در سطح جامعه بود، گفت: مردم فهمیدند واقعاً کشور افراد زیاد و نیروهایی دارد که بی نام و نشان کارهای بزرگی انجام می‌دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص واکسن آمریکایی و انگلیسی اظهار داشت: حرف‌هایی که زده می‌شود برای تضعیف روحیه ملی و نادیده گرفتن ظرفیت پزشکی کشور و ندیدن دانشمندان ماست، حتماً در ماه‌های آینده نشان داده می‌شود کسی که اهل کار است همین جوانان و متخصصینی هستند که در دانشگاه‌ها کار می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی با بیان اینکه براساس آماری که روزنامه‌های خارجی خودشان منتشر کرده‌اند، ۴۰ درصد آلمانی‌ها گفته‌اند واکسن نمی‌زنند، کادر درمان آمریکا بالای ۶۰ درصد گفته‌اند واکسن نمی‌زنند، تصریح کرد: این به دلیل عدم اعتماد است، گزارشات متعددی دال بر این وجود دارد که واکسن آنها مسئله دارد، واقعاً مسئله سیاسی نیست، بلکه علمی است.

محمد صادقی یادآور شد: زدن واکسن حق همه مردم است و حتماً باید تلاش کنیم به هر قیمتی شده یا واکسن داخلی یا خارجی را فراهم کنیم، اما در اینکه الزاماً به یکی دوتا شرکت آمریکایی و انگلیسی متکی باشیم درست نیست.

وی افزود: چینی‌ها و روسی‌ها و برخی کشورهای دیگر در تولید واکسن بسیار خوب عمل کرده‌اند و نتیجه گرفته‌اند، بهتر از واکسن آمریکایی و انگلیسی نتیجه گرفته‌اند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی خاطرنشان کرد: تا رسیدن واکسن کرونا از کشورهایی که می‌شود اعتماد کرد، به همین روش‌های پیشگیرانه و طرح شهید سلیمانی باید بسنده کنیم و ملت خود را موش آزمایشگاهی کشورهای دیگر نکنیم.

محمد صادقی با اشاره به اینکه براساس آخرین گزارشات ۱۲ میلیون خانوار در نقاط مختلف کشور در قالب طرح شهید سلیمانی غربالگری شده‌اند، گفت: نزدیک به ۵۰ درصد جمعیت کشور غربالگری شده است.

وی یادآور شد: در طرح شهید سلیمانی نیروهای بسیج، وزارت بهداشت و هلال احمر مشارکت داشته‌اند که خوشبختانه با اجرای این طرح شاهد کاهش آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در کشور بودیم.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی خاطرنشان کرد: آمار فوتی‌های کرونا در کشور با اجرای طرح شهید سلیمانی، ۸۸ درصد کاهش یافت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا