استاد دانشگاه علوم پزشکی: واکسن‌های کرونا در جهان از فاز سوم عبور نکرده اند

به گزارش واکسن آنلاین، این روزها که برخی‌ها تلاش دارند هشتک‌های مربوط به خرید واکسن را با غوغا سالاری در فضای مجازی ترند کنند و بدون دانش کافی در این ارتباط اعلام نظر کنند، پزشک متعهد و متخصص با سابقه فعالیت بیش از ۳۵ سال در حوزه پزشکی آستین همت را بالا زده به مداوای بیماران کرونایی دانشگاه علوم پزشکی مازندران مشغول هست.

دکتر بابا محمودی با تجربه بسیار سنگینی که دارد چم و خم مبارزه و مقابله با بیماری‌های عفونی را به خوبی بلد است، بحث واکسن کرونا که مطرح شد نباید جامعه را اظهار نظر علمی و اخلاقی این پزشک حاذق و مجاهد راه سلامت آگاه نکنیم.

در ارتباط با اصرار برخی از افراد در فضای مجازی مبنی بر تهیه واکسن کرونا به ویژه فایزر گفت و گویی انجام دادیم.

وی با اعلام اینکه هنوز فاز چهارم هیچ واکسنی در دنیا آغاز نشده است، اظهار کرد: همه واکسن‌های تولیدی دنیا در فاز سه قرار دارند.

دکتر بابامحمودی ادامه داد: این واکسن باید روی حیوان بررسی شود در صورتی که بی آزار و اثربخشی آن پاسخ داده روی نمونه انسانی آزمایش شود و در مرحله سوم روی جمعیت بیشتر آزمایش شود و در نهایت وقتی اثربخشی و بی آزاری آن اثبات شده در فاز چهارم و عمومی از آن استفاده کرد.

وی با اعلام اینکه در تجربیات گذشته بشر نشان داده شد که زمان زیادی لازم است تا مطمئن شویم واکسن اثربخشی خوبی دارد، گفت: هیچ واکسنی از فاز سوم عبور نکردند و کشورهای دریافت کننده واکسن کرونا برای تست روی جمعیت خودشان این واکسن را تهیه کردند.

این فوق تخصص عفونی درباره برخی اصرارها مبنی بر خرید واکسن کرونا، گفت: بنده به لحاظ علمی مباحث را اعلام کردم اما بنده سؤالم این است آیا کسانی که انسان‌های ارزشمند کشور مثل سردار سلیمانی را تررو می‌کنند، برای سلامت و حفظ جان ملت ما دل می‌سوزانند.

دکتر بابامحمودی خاطرنشان کرد: هدف آنها پیشمرگ قرار دادن مردم کشور ما است و روی ما تست کنند و خودشان استفاده اصلی را ببرند.

وقتی که از دکتر نظرش را درباره واکسن کرونا ایرانی پرسیدیم، با این شعار به سؤالم جواب داد که “کهن خرقه خویش پیراستن به از جامه عاریت خواستن”، ما باید به جامعه و جوانان خودمان اعتماد کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا