وزیر بهداشت: واکسن داخلی کرونا تا کنون بسیار موفق بوده است

به گزارش واکسن آنلاین، سعید نمکی در رصد خانه طرح شهید سلیمانی افزود: بر اساس آمار در شبانه روز گذشته، چهار هزار و ۲۸۱ نفر در امریکا، هزار و دویست و ۲۳ نفر در بریتانیا، هزار و ۱۰۹ نفر در برزیل، هزار و ۱۰۶ نفر در آلمان، ۶۱۶ نفر در ایتالیا، ۴۵۲ نفر در فرانسه، ۴۰۸ نفر در اسپانیا و ۱۷۱ نفر در ترکیه بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند.

وزیر بهداشت با اشاره به آمار دو رقمی مرگ در ایران گفت:این وضعیت همچنان برای ما مطلوب نیست، ولی بهتر از دنیاست و مبتلایان به ویروس کرونا جهش یافته انگلیسی، در ایران از ۵ نفر بیشتر نبوده است و مورد جدیدی نیز گزارش نشده است.

نمکی افزود: در استان مازندران بیشترین گرفتاری را داریم، امروز ۲۱ هموطن ما در این استان بدلیل کرونا از دست رفتند، دو شهر کردکوی و بندر گز در گلستان هم جزو شهرهای قرمز هستند و کارگران فصلی در این دو شهر این ویروس را جابجا کرده اند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: مردم نباید بسمت عادی پنداری بروند، ما مواردی از خیز جدید در نقاطی از کشور بخصوص در موارد سرپایی مشاهده کرده ایم.

وی گفت: ما برای تهیه واکسن از منابع معتبر در تلاش هستیم، بدون توجه به پدیده های غیر کارشناسی این کار را دنبال می کنیم، بانک مرکزی به دستور رئیس جمهور برای تأمین ارز اعلام آمادگی کرده است. واکسن داخلی هم بسیار موفق بوده است و تا کنون از طرفی با کشور کوبا هم یک کار مشترک دنبال می کنیم، واکسن هپاتیت B که ۲۰ سال است در کشور تزریق می شود کار مشترک انستیتو پاستور و کوبا است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا