امتناع کادر درمانی آمریکا از تزریق واکسن کرونا

به گزارش واکسن آنلاین، شبکه تلویزیونی المنار در گزارشی اعلام کرد، بسیاری از پرسنل مراکز درمانی آمریکا با وجود خطراتی که آنها را تهدید می کند به سبب بی اعتمادی، از تزریق هر یک از واکسن های معرفی شده برای کرونا، امتناع می کنند.

در این گزارش آمده است: روند واکسیناسیون در آمریکا نیز ادامه دارد و کندی روند واکسیناسیون در این کشور نیز با انتقادات زیادی روبرو شده است. روزنامه نیویورک تایمز آمریکا نوشت با وجود آن که واکسیناسیون در این کشور مدت هاست شروع شده است، این کشور هنوز از برنامه پیش بینی شده خیلی عقب است. این در حالیست که پایگاه بیزینس اینسایدر نوشت تعداد زیادی از کادر درمانی از دریافت هر یک از واکسن‌های معرفی شده برای کرونا امتناع می‌کنند و تعداد این افراد در برخی مراکز بهداشتی درمانی به حدود ۸۰ درصد می‌رسد. حال آن که به سبب ماهیت کار خود بیش از دیگران با خطر ابتلا به این بیماری روبرو هستند.

گزارشگر در پایان گفت: سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد به رغم ادامه واکسیناسیون ضد ویروس کرونا در کشور‌های مختلف جهان، ارزیابی‌های این سازمان نشان می‌دهد ایمنی جمعی علیه این ویروس امسال تحقق نخواهد یافت.

«سمیه سوامیناتان» مسئول علمی سازمان جهانی بهداشت در این خصوص گفت: باید صبور باشیم، واکسن‌ها تولید می‌شود و به کشور‌های مختلف ارسال می‌شود، اما این کار به زمان نیاز دارد. امسال نمی‌توانیم به ایمنی جمعی دست پیدا کنیم. همه باید به اهمیت اجرای شیوه نامه‌های بهداشتی و حفظ فاصله فیزیکی دست کم تا پایان امسال واقف باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا