عضو کمیسیون بهداشت مجلس دهم: آمریکا به دنبال تست واکسن در کشورهای دیگر است

به گزارش واکسن آنلاین، محسن علیجانی زمانی عضو کمیسیون بهداشت مجلس دهم، ‌با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر عدم واردات واکسن از آمریکا و انگلیس گفت: متخصصین به واکسن آمریکایی خوشبین نیستند.

وی تصریح کرد: یکی از آثار سوء واکسن آمریکایی این است که در سیستم ایمنی بدن مشکل ایجاد می‌کند و باعث می‌شود بدن علیه خودش بیماری تولید کند.

علیجانی زمانی با بیان اینکه ایران به محلی برای آزمایش واکسن‌های خارجی تبدیل نخواهد شد، افزود: واکسن آمریکایی در خود این کشور و کشورهای غربی تست نمی‌شود و آمریکا به دنبال آن است که آن را در کشورهای دیگر تست کند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس دهم اظهار داشت: آمریکایی‌ها در چند سال اخیر همه جور تحریمی را علیه کشور ما اعمال کرده‌اند اعم از تحریم نفتی، بانکی و دارویی و … و آنها حتی اجازه ندادند داروهای بیماران سرطانی ما به ایران وارد شود و حال به دنبال فروش واکسن به ایران است.

علیجانی خاطرنشان کرد: ما به آمریکا و انگلیس اعتماد نداریم و از رهبر معظم انقلاب به خاطر تصمیم‌شان به خاطر ممنوعیت واکسن از آمریکا و انگلیس تشکر می‌کنیم.

وی افزود: مطمئن باشیم که اگر واکسن آمریکایی نتایج مثبتی داشت آنها تا زمانی که نیاز خودشان برطرف نمی‌شد این واکسن را به ما نمی‌فروختند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس دهم اظهار داشت: سیاست‌مداران غربی با سیاسی‌کاری در بحث واکسن کرونا به دنبال فضاسازی هستند و مسؤولین سیاسی ما باید حواس‌شان را جمع کنند و تحت تأثیر این فضاسازی‌ها قرار نگیرند.

علیجانی در گفتگو با فارس، خاطرنشان کرد: حفظ سلامت مردم مهمترین نکته‌ای است که مردم از مسؤولان انتظار دارند و اگر مشکلی در این زمینه پیش آید مردم هرگز مسئولان را نخواهند بخشید و ما نیز پاسخی برای مردم نخواهیم داشت.

نماینده مردم تهران در مجلس دهم گفت: تولید واکسن ایرانی و همچنین واکسن مشترک ایران و کوبا و انتقال دانش فنی آن به ایران تا نوروز و بهار سال ۱۴۰۰ در سطح گسترده‌تری انجام خواهد شد و تا آن زمان فرصت داریم نتایج واکسن‌های کشورهای هند، چین و روسیه و امثال این کشورها را مورد بررسی قرار دهیم و اگر هم بنای خرید واکسن از خارج را داشتیم با اطلاعات دقیق‌تری این کار را انجام دهیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا