نماینده مردم در مجلس: اگر واکسن‌های غربی کارآیی داشت، شاهد این حجم از تلفات در کشورهای آنها نبودیم

به گزارش واکسن آنلاین، حسین حق‌وردی نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری درباره عدم ورود واکسن‌های کرونای تولیدی آمریکا، انگلیس و فرانسه به کشورمان اظهار داشت: از تمامی متخصصین، محققین و دانشمندانی که در حوزه تولید واکسن کرونای ایرانی فعالیت داشتند تقدیر و تشکر می‌کنم؛ چرا که این کار آنها ضمن کسب افتخار برای جمهوری اسلامی موجب افتخار برای جهان اسلام است.

وی با بیان این که تیزبینی مقام معظم رهبری در برهه‌های مختلف اثبات شده است. این در حالی است که ایشان اخیراً به دلیل سوابق شومی که شرکت‌های آمریکایی، انگلیسی، فرانسوی و در مجموع دنیای غرب در مورد تولید واکسن داشته‌اند، تأکید بر عدم ورود این واکسن‌ها به کشورمان داشتند.

نماینده مردم شهریار مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با آنکه عده‌ای اعلام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند نباید علم را سیاسی کرد، اما این سؤال وجود دارد که وقتی دنیای غرب، واردات دارو و تجهیزات پزشکی به جمهوری اسلامی را تحریم کرده است، چه کسی باعث نگاه‌های سیاسی به حوزه بهداشت و درمان دنیا شده است؟

حق‌وردی در گفت‌وگو با فارس، با بیان این که متأسفانه خیلی از اقلام پزشکی و بهداشتی امکان ورود از غرب به کشورمان را ندارند و در دوران ۴۰ ساله پس از پیروزی انقلاب اسلامی بارها این موضوع را به عینه مشاهده کرده‌ایم، افزود: آمریکا و ایادی‌اش حتی مانع تبادلات بانکی در حوزه سلامت اتباع ایرانی شده‌اند و این سؤال وجود دارد افرادی که به این موضوع انتقاد دارند، چرا پاسخی برای تحریم‌های آمریکا و استکبار جهانی در زمینه دارو علیه جمهوری اسلامی ایران ندارند.

وی خاطرنشان کرد: اگر واکسن‌های تولیدی آمریکا، انگلیس و فرانسه و اروپایی‌ها کارآیی لازم را داشت، شاهد این حجم از تلفات در کشورهای آنها نبودیم.

نماینده مردم شهریار مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: جان باختن ۴ هزار تبعه آمریکایی در آن کشور نشان‌دهنده بی‌کیفیت بودن واکسن تولیدی کرونا در آنجاست، این در حالی است که ما شاهد جان باختن روزی حدود هزار تبعه انگلیسی هم هستیم که آنها هم از واکسن‌های تولیدی غربی‌ها استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند.

وی با بیان این که ما به واکسن‌های تولید غرب نه تنها حسن ظن نداریم بلکه سوء ظن داریم، گفت: سوابق متعددی را در اقدامات شوم آنها سراغ داریم که مصادیق آن ورود خون‌های آلوده از فرانسه به کشورمان است.

نماینده مردم شهریار مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: قطعا شرکت‌های تولیدی واکسن کرونا در غرب دلسوز ما نبوده و سعی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند کشورهای دیگر را محلی برای آزمایش تولیداتشان در نظر بگیرند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا