جهش کووید ممکن است تأثیر واکسن را به مخاطره بیندازد

به گزارش واکسن آنلاین، بار دیگر انگلیس، کشوری که گونۀ جدیدی از ویروس کرونا در آن در حال شیوع است که نسبت به ویروس اولیه مسری تر است، تعطیل می شود. افرادی در خصوص تأثیر واکسن ابراز نگرانی می کنند.

در روزهای اخیر این کشور سازمان بهداشت جهانی را در خصوص این گونۀ جدید که در جنوب شرق کشور متمرکز است، مطلع ساخت و گرچه تا امروز هنوز اطلاعی در خصوص میزان خطر این گونه در دست نیست، لیکن خود همین خبر زنگ خطری را به صدا در آورد. زیرا قدرت سرایت این ویروس ۷۰ درصد است.

در این رابطه مطبوعات انگلیس فوری واکنش نشان دادند و علیه نخست وزیر برآشفتند که چند روز قبل اعلام کرده بود که قصد ندارد دقیقاً در ایام کریسمس تدابیر را تغییر دهد زیرا صحبت از یک تصمیم غیرانسانی بود.

اکنون باید دید که این گونۀ جدید ویروس به چه شکل روی روند پاندمی تأثیر خواهد گذارد. بسیاری معتقدند که این گونۀ جدید فقط در انگلیس جریان نیافته بلکه در جاهای دیگر نیز ظهور یافته است. در ضمن علاوه بر گونۀ انگلیسی خبر سایر گونه های ویروس در سراسر جهان دریافت گردیده است.

آنچه مسلم است این است که این ویروس همچنان جهش خواهد یافت. شیوۀ زندگی اش چنین است. به عقیدۀ ایمونولوژیستی از دانشگاه مودنا این مشکل با واکسن ها قابل حل می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا