آژانس داروسازی نروژ اعلام کرد: مرگ ۲۳ نفر بر اثر تزریق واکسن «فایزر»

به گزارش واکسن آنلاین به نقل از اسپوتنیک، ۱۳ نفر بر اثر تزریق واکسن کرونای ساخت شرکت فایزر در نروژ جان خود را از دست دادند.

آژانس داروسازی نروژ تاکید کرد افرادی که بر اثر تزریق واکسن فایزر جان خود را از دست دادند از افراد سالخورده و ضعیف بوده اند لذا باید این موضوع را مد نظر قرار داد که به رغم ادعا‌ها مبنی بر اینکه این واکسن «خطر بسیار کمی» دارد، آیا باز هم باید هر فرد ضعیف را واکسینه کرد؟

چهار روز پیش از مراسم سال نو میلادی، تزریق واکسن فایزر/بیون تک در نروژ آغاز شد. از آن زمان یک فرد سالخورده به نام سواین آندرسون (۶۷ ساله) اولین فرد در خانه سالمندان نروژ بود که این واکسن را تزریق کرد و طی هفته‌های بعد بیش از ۳۳ هزار نفر از مردم این کشور این واکسن را تزریق کردند.

اعلام شده است که این واکسن ممکن است باعث عوارض جانبی با شدت‌های متفاوت در افراد شود و در حال حاضر آژانس داروسازی نروژ اعلام کرده است که یک مورد از این عارضه در این کشور اتفاق افتاده است و در مجموع تاکنون ۲۹ مورد عوارض جانبی در افرادی که این واکسن را تزریق کرده اند، گزارش شده است که این می‌تواند هشداری برای مرگ و میر باشد.

مدیر آژانس داروسازی نروژ در مصاحبه با شبکه ملی ان آر کی گفت: «البته، ۱۳ مورد مرگ و میر گزارش شده است که ۹ نفر بر اثر شدت عوارض جانبی و بقیه با عوارض جانبی کمتر فوت کرده اند.»

به گفته وی، در مجموع ۲۳ مورد مرگ و میر توسط آژانس داروسازی نروژ در ارتباط با واکسیناسیون کرونا گزارش شده است که تاکنون تنها ۱۳ مورد آن مورد ارزیابی کارشناسان بهداشت قرار گرفته است.

همه این تلفات در بین افراد ضعیف و سالخورده در خانه سالمندان نروژ اتفاق افتاده است و همه افراد فوت شده بالای ۸۰ سال سن داشته اند و برخی از آن‌ها هم سنشان بیش از ۹۰ سال گزارش شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا