واکسیناسیون داوطلبان واکسن ایرانی کرونا وارد مرحله دوم شده است

به گزارش واکسن آنلاین، محمدرضا صالحی، مجری کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی کرونا گفت: از میان ۱۴ نفری که هفته گذشته واکسین دریافت کردند ۳ نفر دوز دوم را هم دریافت کردند، از امروز هم باقی نفرات آماده دریافت دوز دوم واکسن شدند و تاکنون عارضه جدی حادث نشده است.

او ادامه داد: عوارضی که تاکنون از تزریق واکسن کرونا به داوطلبان مشاهده شده همانند عوارض مربوط به واکسن های قبلی است که تب خفیف و درد محل تزریق، ضایعات پوستی مختصر از جمله عوارضی بود که مشاهده شد و البته لازم به درمان هم نبود زیرا همه این عوارض پس از چند ساعت از بین رفتند.

آقای صالحی در خصوص واکسن نوترکیب آنفلوآنزا گفت: تب ناشی از تزریق واکسن آنفلوآنزا بسیار شایع است و در برخی موارد حالتی شبیه به سرماخوردگی ایجاد می کند.

او افزود: زمانی که تعداد داوطلبان به ۵۶ نفر برسد مرحله دوم واکسیناسیون و کارآزمایی ها آغاز می شود زمان احتمالی این اتفاق را می توان اوایل اسفندماه عنوان کرد در حال حاضر منتظر تأیید مراحل ذیصلاح نسبت به عملکرد مرحله اول واکسیناسیون هستیم.

صالحی ادامه داد: در مرحله دوم احتمالاً روزانه ۵۰۰ نفر مورد واکسیناسیون و کارآزمایی قرار خواهند گرفت.

او تصریح کرد: مشخصاً در مورد واکسن کرونا، شاید بشود گفت حدوداً اردیبهشت و خرداد شاهد نتیجه جدی خواهیم بود در آن زمان، اگر واکسیناسیون ها به خوبی پیش برود احتمالاً طرح واکسیناسیون عمومی در کشور طراحی خواهد شد.

مجری کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی کرونا گفت: شرایط فعلی کرونا در کشور مانند جنگ احد شده زیرا دقیقاً زمانی که فکر می کنیم به ویروس فائق آمده و پیروز شده ایم و رخت مسافرت می بندیم دوباره دستخوش ویروس کرونا قرار می گیریم.

صالحی افزود: شبیخون های لحظه به لحظه کرونا سبب دلشوره و نگرانی کادر درمانی بیمارستان ها شده زیرا نگرانیم که دوباره روزهای تلخ و سخت گذشته بازگردد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا