مسئول جامعه پزشکی سپاه روح‌الله: مراحل تحقیقاتی واکسن کرونا در کشورهای بیگانه کامل نشده است

به گزارش واکسن آنلاین، سعید محمد دوست، مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: هنوز مراحل تحقیقاتی واکسن تولیدی در کشورهای بیگانه به پایان نرسیده، عوارض جبران‌ناپذیری در پی داشته است که به همین سبب ممنوعیت واردات، رفتاری عاقلانه است.

محمد دوست، با اشاره به موضوع ممنوعیت واردات واکسن کرونا از کشورهای بیگانه، اظهار کرد: مقام معظم رهبری با تیزبینی و دقت نظر این دستور را داده و مسئولان نیز باید به فرامین ولی‌فقیه توجه کنند.

وی بیان کرد: از منظر علمی فرمایش رهبری، این نکته حائز اهمیت است که دارو یا واکسن باید از کشوری وارد شود که تمام مراحل علمی را انجام داده باشد در حالی که هیچ‌یک از کشورها در مورد واکسن کرونا اطمینان ۱۰۰ درصد ندارند.

مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه روح‌الله استان مرکزی در گفت‌وگو با فارس افزود: هنوز مراحل تحقیقاتی واکسن تولیدی در کشورهای بیگانه به پایان نرسیده، عوارض جبران‌ناپذیری در پی داشته است که به همین سبب ممنوعیت واردات، رفتاری عاقلانه است.

محمددوست تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب همواره بر دانشمندان تأکید دارد که هنگام بهره‌گیری از تکنولوژی، از کارایی و سلامت تولیدات اطمینان حاصل کرده و سپس آن را در اختیار مردم قرار دهید.

وی افزود: این فرمایش رهبری در موضوع تولید واکسن و دارو نیز باید مدنظر قرار گیرد.

مسئول بسیج جامعه پزشکی سپاه روح‌الله استان مرکزی از لغو برنامه‌ریزی و مقدمات ورود واکسن‌های خارجی به کشور در پی فرمان مقام معظم رهبری خبر داد و گفت: خوشبختانه با تلاش و همت دانشمندان و محققان، واکسن ایرانی ویروس کرونا در مراحل تحقیقاتی مطلوبی قرار دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا