عضو کمیته علمی ستاد مبارزه با کرونا: واکسن ایرانی تا خرداد ۱۴۰۰ برای همه گروه ها قابل توزیع است

به گزارش واکسن آنلاین، مینو محرز اظهار کرد: کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی آغاز شده است و بر روی بیش از ۵۰ نفر داوطلب کار کرده ایم تا عوارض جانبی آن بررسی شود.

وی فاز دوم را ناظر بر بررسی ها بر روی ۳۰۰ نفر عنوان کرد و گفت: ۲۸ روز پس از تزریق، تست تشکیل پادتن گرفته می شود و در صورت تشکیل پادتن بدن ایمن خواهد بود.

محرز با بیان اینکه تعدادی از افراد مرحله دوم را هم پشت سر گذاشته اند، در رابطه با تزریق واکسن خارجی اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: در راستای واردات واکسن اطلاعی ندارم چراکه واکسن های ام آی ان ای مختص امریکاست و هر روز مقالات بسیاری از عوارض و نیز اثرات آن بروز می یابد و رهبری نیز دستور دادند وارد نشود.

وی افزود: واکسن های ری کامبیننت مختص دانشگاه آکسفورد است و واکسن چینی هم هنوز تایید سازمان بهداشت جهانی را نگرفته و واکسن کوبایی هم در مرحه دوم آزمایش قرار دارد و اگر مردم ما آن را دریافت کنند جز آزمایش شدگان دوم کوبا خواهند بود.

محرز تاکید کرد: واکسن روسیه هیچگاه به منابع بین المللی برای تایید ارائه نمی شود و مورد تایید ایران نیست.

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: اگر همه چیز در کشور بخوبی پیش رود واکسن ایرانی تا خرداد ماه برای همه گروه ها قابل توزیع است.

محرز کادر درمان، دارندگان بیماری های زمینه ای و سپس سایر افراد جامعه را دسته بندی اولویتی برای تزریق واکسن کرونا دانست و افزود: هنوز از زمان تزریق مدت زیادی نگذشته است و درباره مصونیت آن اطلاعی در دست نیست.

وی واکسن های امریکایی را برای جابجایی سهل و ساده ندانست و گفت: واکسن ام.آر.ان.ای جدید است و برای آینده واکسن سازی نتایج خوبی بدست می دهد ولی واکسن انگلیسی بصورت ری کامبیننت است و پیش تر هم اینگونه واکسن ها را استفاده کرده ایم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا