رئیس کمیسیون بهداشت مجلس: حدود ۱۷ میلیون دوز واکسن تا پایان بهمن وارد کشور می‌شود

به گزارش واکسن آنلاین، حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از تصمیم مجمع خیرین سلامت کشور جهت ساخت ۱۰۰ پایگاه اورژانس جاده‌ای و بین‌راهی خبر داد و گفت: به دلیل بالا بودن تلفات جاده‌ای در کشور ما ساخت این تعداد پایگاه کمک قابل قبولی برای امدادرسانی به مصدومین در حوادث رانندگی خواهد داشت.

شهریاری در بخش دیگری از صحبت‌های خود از واردات ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز واکسن تا پایان بهمن‌ماه خبر داد و گفت: برای واردات این میزان واکسن بالغ‌بر ۵۲ میلیون دلار هزینه شده و ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت می‌بایست در واردات واکسن ضمن شناسایی دقیق منبع، به فرمایشات مقام معظم رهبری در این خصوص توجه ویژه کنند.

وی خاطرنشان کرد: همان‌گونه که مقام معظم رهبری فرمودند واردات واکسن از آمریکا و انگلیس و فرانسه خصوصاً واکسن فایزر ممنوع است و واکسن‌هایی که مشابه واکسن فایزر عمل کنند نیز نباید به کشور وارد شوند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مسئولان باید برای اعتمادسازی و اطمینان از عدم وجود عوارض واکسن خارجی، نخستین تزریق کنندگان باشند گفت: واکسن فایزر و مشابه آن به دلیل عدم طی کردن فازهای بالینی طی چند ماه اخیر تلفات زیادی داشته است بنابراین باید در واردات واکسن دقت بسیار زیادی داشت.

به گزارش فارس رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در جریان سفر به ساوه از دو پروژه بیمارستان ۲۵۰ تخت خوابی ساوه و پردیس دانشکده علوم پزشکی ساوه بازدید به عمل آورد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا