کره ای‌ها همچنان نسبت به واکسن کرونا بدگمانند

به گزارش واکسن آنلاین، تابستان امسال از هر ده نفر مردم کره جنوبی هشت نفر با واکسن موافق بودند. اما طی چند ماه گذشته مردم اعتماد خود را از دست داده اند.
نا هان سول، زن اهل کره جنوبی می‌گوید اغلب از اثرات جانبی این واکسن‌ها صحبت می‌شود. من می‌ترسم و ترجیح می‌دهم واکسینه نشوم.

دلیل این نگرانی، واکسن آنفلوانزاست. به تازگی اعلام شد به دلیل شناسایی مولکولی در واکسن آنفلوانزا، مقامات قرار است ۶۱۰ هزار واکسن را از بازار جمع آوری کنند. پاییز امسال حدود ۳ میلیون دوز از این واکسن به دلیل مشکل در نگهداری به سطل زباله انداخته شد. بدتر اینکه، ۱۰۸ نفر از افرادی که واکسن دریافت کرده بودند جان باختند. ارتباط میان این مرگ و میر‌ها و این کارزار واکسیناسیون تایید نشد، اما تاثیر بد خود را برجای گذاشت. مردم برای واکسیناسیون نیامدند و واکسن روی دست پزشکان مانده است.

این کارزار واکسیناسیون معیوب بر واکسیناسیون کرونا هم اثر گذاشته است. کیم جونگ مین پزشک عمومی می‌گوید پیش از این، مردم بدون آنکه سوالی داشته باشند برای واکسیناسیون می‌آمدند، اما حال، اغلب از من می‌پرسند آیا این واکسن ایمن است. داوطلبان سوالات زیادی می‌پرسند. اگر ما نتوانیم اعتمادسازی کنیم، مردم برای واکسیناسیون نخواهند آمد.

نتیجه آنکه همانند فرانسه، دولت محتاطانه کارزار واکسیناسیون را پیش می‌برد. برخی از مردم در کره جنوبی در این باره ابراز تاسف می‌کنند. مرد جوانی می‌گوید واکسیناسیون در کشور‌های دیگر آغاز شده است، اما ما تاخیر داریم. من نگرانم. این ناتوانی دولت کره است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا