خبرنگار دویچه وله ازتجربه مثبت تزریق واکسن «اسپوتنیک وی» نوشت

به گزارش واکسن آنلاین، وی که در برنامه تست این واکسن شرکت کرده می گوید بعد از تزریق دو دوز از واکسن اسپوتنیک وی تصمیم گرفته بعد از مدتها به دیدار مادربزرگش برود. این در شرایطی بود که وی خبر نداشت مادربزرگش به ویروس کرونا آلوده شده است.

این خبرنگار بعد از تزریق واکسن های یادشده با هیچ عوارض جانبی مواجه نشده و تصمیم گرفته در شب کریسمس به دیدن مادربزرگ ۷۴ ساله اش برود که بعد از شیوع ویروس کرونا در خارج از شهر سنت پطرزبورگ زندگی می کرد. وی برای اطمینان تست پی سی آر نیز می دهد که نتیجه آن منفی بوده است.

مادربزرگ این خبرنگار بعد از شیوع ویروس کرونا به منطقه ای روستایی در خارج از شهر سنت پطرزبورگ نقل مکان کرده بود و تنها برای خرید به شهری در نزدیکی روستا با ۱۷ هزار نفر جمعیت می رفت. وی در شب سال نوی میلادی علائم سرماخوردگی داشت که تا روز بعد نیز ادامه یافت و خبرنگار دویچه وله نیز تا یک روز بعد در منزل وی به سر برد و سپس به سنت پطرزبورگ برگشت.

همزمان با بیماری مادربزرگ، این خبرنگار نیز به تب و گلودرد مبتلا شد. ولی علائم بیماری وی که واکسن اسپوتنیک وی را تزریق کرده بود، دو روز بعد برطرف شد. اما تب مادربزرگ سه روز دیگر نیز ادامه یافت و با مراجعه وی به دکتر و انجام تست پی سی آر مشخص شد او به کرونا مبتلا شده است. بیماری این زن برای سه هفته دیگر ادامه یافت و او به شدت ضعیف شد و مجبور شد برای مدت طولانی در منزل استراحت کند. در عین حال خبرنگار دویچه وله در روسیه با انجام تست پی سی آر جدید متوجه شد که علیرغم همنشینی با مادربزرگ مبتلا به کرونایش به این بیماری مبتلا نشده است.

به گفته دکتر «وادیم لینجیو» که مدیریت آزمایشگاه تحقیقاتی بیمارستان شستاکوویچ ( محل تزریق دو دوز واکسن کرونای خبرنگار دویچه وله) را بر عهده دارد، اگر فرد واکسینه شده در برابر ویروس کرونا در تماس با فردی قرار بگیرد که به طور ملایم به این بیماری مبتلا شد، دچار مشکل نخواهد شد. اما اگر چنین فردی با یک فرد به شدت آلوده در تماس قرار بگیرد علائم خفیف ابتلا به کرونا در وی نیز ظاهر خواهد شد.

حالت دوم دقیقا شرایطی بود که خبرنگار دویچه وله با آن مواجه شد. مادربزرگ وی به شدت به کرونا مبتلا شده بود، اما تولید آنتی بادی های ناشی از تزریق واکسن اسپوتنیک وی باعث شد تا وی به شکلی ملایم به ویروس کرونا مبتلا شود. البته باید توجه داشت نحوه واکنش بدن افراد واکسینه شده در برابر ویروس کرونا به عوامل بسیار متنوعی مانند سابقه ابتلا به بیماری های مختلف، میزان عفونت دریافتی و رژیم غذایی افراد بستگی دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا