رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس: استفاده از واکسن های داخلی باید اولویت کشور باشد

به گزارش واکسن آنلاین، نصرالله پژمانفر گفت: باتوجه به بررسی دغدغه‌های مردم در کمیسیون اصل ۹۰ در زمینه احتمال استفاده از واکسن‌های خارجی؛ در بررسی‌ها به این نتیجه رسیدیم که واکسیناسیون باید انجام و از واکسن‌هایی استفاده شود که خطرات کمتری دارند.

وی افزود: باتوجه به تبلیغاتی که نسبت به واکسن‌های آمریکایی، انگلیسی و فرانسوی شده است در بررسی‌ها مشخص شد که این واکسن‌ها قابل اعتماد نیستند و در اولویت استفاده در کشور ما نخواهند بود.

پژمانفر همچنین گفت: سعی می‌شود تا آنجایی که واکسن‌های داخلی جوابگوی نیاز داخلی باشد، استفاده شوند و همچنین از واکسن‌های خارجی استفاده کنیم که خطرات کمتری دارند.

وی در ادامه حمایت از تولید واکسن داخلی و نظارت بر نحوه توزیع را از پیشنهادات کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درخصوص تولید و توزیع واکسن داخلی عنوان کرد و افزود: کشور‌هایی که خود الان دچار مشکل کرونا هستند و نمی‌توانند مشکلات خود را حل کنند، در حال فضاسازی رسانه‌ای در خصوص استفاده از واکسن‌های خارجی در ایران هستند و ما باید حتما به سمت خودکفایی تولید واکسن و استفاده از واکسن ایرانی حرکت کنیم، اما تا آن زمان باید از واکسن‌های قابل اعتماد استفاده شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا