فائوچی: کمتر از ۲ درصد آمریکایی ها واکسن کرونا زده اند

به گزارش واکسن آنلاین، «آنتونی فائوچی» مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا اعلام کرد، برای اینکه نبض زندگی مردم این کشور به حالت عادی برگردد، باید بین ۷۰ تا ۸۵ درصد جمعیت این کشور به طور کامل واکسن کووید-۱۹ دریافت کنند.

فائوچی افزود تا وقتی که این تعداد از جمعیت آمریکا واکسن کرونا دریافت نکنند، نمی‌توان گفت وضعیت کشور عادی شده است.

این در حالی است که بنا بر اعلام موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا، تاکنون کمتر از دو درصد جمعیت این کشور موفق شده اند دو مرحله واکسن کرونا را تزریق کنند.

بیش از ۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دوز واکسن کرونا در آمریکا توزیع شده است، ولی حدود ۲۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر فقط یک مرحله از این واکسن را تزریق کرده اند و تنها شش میلیون نفر موفق شده اند هر دو مرحله این واکسن را تزریق کنند.

دکتر فائوچی درباره علت مثبت شدن آزمایش کرونا در برخی از افرادی که واکسن کووید-۱۹ دریافت کرده اند، گفت:امیدوارم تا آخر تابستان و اوایل پاییز آینده، تمام جمعیت آمریکا واکسن کرونا دریافت کنند، ولی یک اما وجود دارد، اینکه ما باید تا آن زمان بتوانیم واکسن موثر بر گونه‌های جدید کرونا را نیز تهیه کنیم.

متخصصان علوم پزشکی هشدار داده اند قبل از اینکه خیلی دیر شود و گونه‌های جدید در سراسر آمریکا شیوع پیدا کنند، باید تا جای ممکن تعداد بیشتری از مردم را واکسینه کرد تا از موج جدید و مرگبارتر کووید-۱۹ جلوگیری شود.

دکتر «مایکل آسترهولم» متخصص بیماری‌های عفونی، چند روز پیش گفته بود با توجه به مشاهده گونه انگلیسی کووید-۱۹ در بسیاری از ایالت‌های آمریکا، موج جدید این گونه موسوم به B.۱.۱.۷ احتمالا ظرف شش تا ۱۴ هفته آینده شروع خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا