وعده چین به عرضه واکسن کرونا با قیمت منصفانه

­به گزارش واکسن آنلاین، سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز پنجشنبه گفت اگرچه هزینه واکسن‌های کووید-۱۹ که از مسیر‌های فنی مختلف برای ساخت آن‌ها استفاده شده است، تفاوت دارد، چین متعهد است ماهیت این واکسن‌ها را به عنوان کالای عمومی جهانی حفظ کند و آن‌ها را به قیمت‌های منصفانه و معقول ارائه کند.

وانگ ونبین سخنگوی وزارت امور خارجه چین در کنفرانسی خبری در واکنش به پرسشی درباره ساز و کار‌های ویژه و قیمت‌های ۱۰ میلیون دز واکسن کووید-۱۹ که چین قبلا اعلام کرده بود در اختیار ابتکار کوواکس قرار می‌دهد، این اظهارات را بیان کرد.

وانگ گفت، هرچند چین با تقاضای عظیم داخلی برای واکسیناسیون مواجه است,، اما تمایل دارد با تمام ظرفیتش کار و تلاش کند تا واکسن‌های کووید-۱۹ را به کالا‌های عمومی جهانی تبدیل کند که برای کشور‌های در حال توسعه در دسترس باشند و از عهده هزینه آن برآیند. چین نمی‌خواهد این واکسن یک کالای لوکس باشد که تنها در اختیار تعداد اندکی از کشور‌ها قرار داشته باشد.

او افزود: امیدواریم کشور‌هایی که توانایی دارند، بتوانند نقشی فعال ایفا کنند و اقدامات جدی برای حمایت از کوواکس انجام دهند تا به کشور‌های در حال توسعه کمک شود به موقع واکسن دریافت کنند و به شکست این بیماری همه گیر در سریع‌ترین زمان ممکن کمک کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا