سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس: ۹ تیم حرفه‌ای در حال ساخت واکسن کرونا در ایران هستند

به گزارش واکسن آنلاین، زهرا شیخی مبارکه با بیان اینکه در هیچ کجای دنیا واکسیناسیون عمومی نداریم، گفت: آنچه در جهان در حال رخ دادن است، در مرحله کارآزمایی بالینی است. واکسیناسیون عمومی زمانی رخ می دهد که مرحله تست انسانی یک واکسن به اتمام برسد و آزمون آن پس داده شود که تا این لحظه در هیچ کجای دنیا این موضوع اتفاق نیافتاده است و بعید است به این سرعت نیز اتفاق بیافتد.

وی افزود: واکسیناسیونی که در حال حاضر در جهان در حال انجام است، برای یک قشر خاص و تعداد کمی از افرادی که ریسک بالایی در بیماری کرونا دارند، صورت می گیرد. واکسن مانند بخش درمان دارویی کرونا، در حال تست شدن است و مرحله انسانی آن در کشورهای مختلف شروع شده است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از تلاش شبانه روزی و قدرتمندانه دانشمندان ایرانی برای ساخت واکسن کرونا گفت و بیان کرد: این عزیزان از همان روزهای ابتدایی شیوع کرونا با هوشیاری، دانش و تخصص نسبت به ساخت واکسن ورود کردند و در این زمینه جزو نخستین کشورهای جهان محسوب می شویم.

وی از فعالیت ۹ تیم حرفه ای در زمینه ساخت واکسن خبر داد و اظهار کرد: بعضی از این تیم ها در روند ساخت دارو بسیار جلو هستند که تیم ستاد اجرایی فرمان امام و انیستیتو پاستور از جمله آن‌ها محسوب می شوند. واکسن برکت از همه پیش است و در مرحله بسیار خوبی به سر می برد.

شیخی مبارکه از شرایط خوب روند ساخت واکسن خبر داد و نسبت به تولید انبوه آن در آینده بسیار نزدیک اظهار امیدوار کرد و گفت: نگاه دانشمندان ایران یک نگاه تخصصی و مترقی است و به همین جهت باید از سوی مسئولین به آن توجه شود و دست کم نگرفته نشود.

وی اشاره کرد: اهداف دشمنان ایران همیشه این بوده است که ناتوانی را در ایران و ایرانی ایجاد کنند تا دچار عارضه خود کم بینی شود، اما اگر ایرانیان توانمند ظاهر شوند و قدرت علمی خود را به رخ بکشند و دشمنان به اهداف خود دست پیدا نخواهند کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا