رئیس موسسه رازی: تمام دانش و علم تولید واکسن «کووپارس» بومی است

به گزارش واکسن آنلاین، علی اسحاقی، رئیس موسسه سرم سازی رازی، پیش از ظهر امروز در آئین رونمایی از واکسن «کووپارس» و نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن همایش این مجموعه برگزار شد، گفت: مطالعات پیش بالینی واکسن کرونا در موسسه رازی از اسفندماه سال ۹۸ شروع شد که این مطالعات را در بخش اول با جوندگان شروع کردیم.

رئیس موسسه سرم سازی رازی با اشاره به اینکه گام بعدی تست واکسن بر روی ۲۵ میمون سبز آفریقایی انجام شده است، تصریح کرد: تمامی نتایج مثبت بوده است و اطلاعات کافی جمع آوری و بررسی شد.

این مقام مسؤول با اشاره به اینکه در تولیدواکسن فلج اطفال نیز از میمون سبز آفریقایی استفاده شده است، افزود: در اواخر تیرماه نتایج جمع آوری شد و به وزارت بهداشت ارسال کردیم که در نهایت این واکسن در ۲۷ دی ماه مصوبه کمیته اخلاق را برای تولید ورود به آزمون بالینی را دریافت کرده است.

اسحاقی با بیان اینکه در این راستا پروتکل‌ها توسط دانشگاه علوم پزشکی تدوین و اجرای آن در دستور کار ما قرار دارد، یادآور شد: همه شرایط برای تست بالینی آماده است و منتظر مجوز سازمان غذا و دارو هستیم.

وی در رابطه با داوطلبن دریافت واکسن کرونا تولید موسسه رازی، گفت: سایت مربوطه طراحی شده است و داوطلبین می‌توانند ضمن تکمیل پرسشنامه ثبت نام کرده و با بررسی شرایط افراد را انتخاب خواهیم کرد.

رئیس موسسه سرم سازی رازی با اشاره به اینکه مسئله تزریق واکسن کاری علمی، پژوهشی و تخصصی است، یادآور شد: به ما تهمت زدند که واکسن ما انگلیسی است! همه دانش و علم تولید واکسن کووپارس برای خود موسسه رازی است و تمام فعالیت با تأیید و نظارت وزارت بهداشت انجام شده است.

این مقام مسؤول با اشاره به اینکه شبهات فضای مجازی جفا در حق ما و پژوهشگران است، بیان کرد: واکسن مسئله عادی نیست که هرکسی در مورد آن اظهار نظر کند.

اسحاق ضمن درخواست از خبرنگاران در خصوص اینکه اطلاعات درست تولید واکسن به اذهان عمومی برسد، گفت: ما منتی بر کسی نداریم برای تولید واکسن کرونا و طبق وظیفه خود عمل کرده ایم، برای دولت و ملت کار می‌کنیم و از ظرفیت‌های داخلی برای رفع مشکلات داخلی مردم استفاده خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه زیرساخت‌های کافی برای تولید واکسن کووپارس را فراهم کرده ایم، افزود: امیدواریم بتوانیم این واکسن را به سرانجام برسانیم و نتیجه مثبت و درخوری دریافت کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا